SEKTÖR, ASANSÖR SEMPOZYUMU VE SERGİSİ İÇİN İZMİR’DE BULUŞUYOR…

TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası adına İzmir Şubeleri yürütücülüğünde 18-20 Ekim 2018 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenecek Asansör Sempozyumu 2018’in programı oluştu.

“Tasarım ve Teknoloji” ana teması ile gerçekleştirilecek Asansör Sempozyumu’nda bildiri oturumlarının yanı sıra panel, çalıştay, eğitim, ilköğretim öğrencileri için bilgilendirme eğitimi ve bina yöneticileri için bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.

 TMMOB Makina Mühendisleri Odası ve Elektrik Mühendisleri Odası adına İzmir Şubeleri yürütücülüğünde 18-20 Ekim 2018 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenecek Asansör Sempozyumu 2018’in programı oluştu. “Tasarım ve Teknoloji” ana teması ile gerçekleştirilecek Asansör Sempozyumu’nda bildiri oturumlarının yanı sıra panel, çalıştay, eğitim, ilköğretim öğrencileri için bilgilendirme eğitimi ve bina yöneticileri için bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.

Sempozyum ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu bilgilere er verildi;

 

“TMMOB Elektrik Mühendisleri ve TMMOB Makina Mühendisleri Odaları, kendi meslek alanlarını doğrudan ilgilendiren asansör sektörüne yönelik çalışmalarını her anlamda geliştirerek meslek, üye ve toplum yararı çerçevesinde yoğunlaştırıyor. İnsan yaşamı için konfor ve kolaylık sağlayan taşıma sistemleri olan asansörler; yasal mevzuata uygun olarak yapılması ve tasarımından imalatına, imalatından bakımına, bakımından periyodik kontrolüne, güvenlik seviyesinin arttırılmasına kadar tüm süreçlerinde mühendislik hizmetine gereksinim duyan bir uzmanlık alanıdır. Asansör teknolojisindeki çok hızlı gelişmeler ve değişim, enerji verimliliği gibi konular asansörlerde mühendisliğin önemini gittikçe arttırıyor.

 

Meslek odalarımızın, 1993 yılından itibaren düzenlediği ilk etkinlik İzmir Asansör Semineri olmuş, sonraki yıllarda yine İzmir’de Asansör Sempozyumu, İstanbul’da İletim Makinaları Kongre ve Sergisi olarak devam edilmiş, 2006 yılından itibaren ise Asansör Sempozyumu gerçekleştirilmiştir. Kurumsal bir hâl alan ve ülkemizdeki asansör sektörü için önemli bir etkinlik olduğuna inandığımız Asansör Sempozyumu’nun bir yenisi Asansör Sempozyumu ve Sergisi adı altında 18-20 Ekim 2018 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

 

Asansör Sempozyumu’nun düzenlenmesine ilişkin Yürütme Kurulumuzun gerçekleştirdiği 7 toplantının ardından, İzmir’de sektörün önde gelen kuruluşlarını bir araya getirecek olan etkinlikte 10 oturumda 30 bildiri sunulacaktır.

 

Ayrıca Asansör Sempozyumu’nda sektörün sorunları ve çözüm önerileri oluşturabilmek amacıyla konunun tarafları olan bakanlık, dernekler ve odaların konuşmacı olarak katılımıyla “Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği” başlığında bir panel ve “Onaylanmış Kuruluşların Uygunluk Değerlendirme Süreci” konulu çalıştay gerçekleştirilecektir. Bildiri oturumlarının paralelinde Asansör Sempozyumu katılımcılarının yer alabileceği “Artık Akım Anahtarı Kullanımı” konulu eğitim ve ilköğretim çağındaki çocukların eğitimi amacıyla “Asansör ve Yürüyen Merdiven/Bantların Güvenli Kullanımı” konulu teorik ve pratik içerikli etkinlik düzenlenecektir. Bu etkinliklerin yanı sıra “Asansör Periyodik Kontrolleri Hakkında Bina Yöneticilerine Bilgilendirme Toplantısı” ile her yıl zorunlu olan asansör periyodik kontrolleri hakkında bina yöneticilerinin aydınlanmaları sağlanacaktır. İlk günün sonunda katılımcıların yorgunluklarını atmaları ve kaynaşma sağlanması amacıyla açılış kokteyli düzenlenecektir.

Asansör Sempozyumu’nun paralelinde düzenlenecek sergiye, sektörde faaliyet gösteren 19 kurum ve kuruluş katılacak. Sektörün en önemli buluşmalarından biri olarak kabul edilen etkinlik, sektörde faaliyet gösteren sanayicilere, ürünlerini önemli bir platformda değerlendirme ve sergileme fırsatı da sunacak.

 

Zengin bir içerikle programı tamamlanan Asansör Sempozyumu 2018 için kayıt başvuruları devam ediyor. İlgililer, kayıt işlemi için asansor.mmo.org.tr adresinden başvuru formuna ulaşabilirler. İlgililerin, kayıt formlarını doldurarak ödeme kayıtlarıyla birlikte Konferans Sekretaryasına başvurmaları durumunda işlemleri gerçekleştirilecektir.”

 

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

den/dan Instagram
Hayırlı bayramlar... https://t.co/QENKy5mQyi
den/dan Instagram
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun😊 . . . . . . . . . . . . . #asansörvizyondergisi #liftvision #iyibayramlar… https://t.co/u6lEJjveWB
https://t.co/0HYiCqffwA
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter