E2 FORUM FRANKFURT, BİNA TEKNOLOJİLERİ İLE ASANSÖR VE YÜRÜYEN MERDİVEN ENDÜSTRİSİNİN DİYALOĞU İÇİN BAŞARILI BİR BAŞLANGIÇ YAPTI

Bundan sonra 2 yılda bir düzenlenecek olan E2 Forum Frankfurt'ın ilki, 18-19 Eylül 2018 tarihleri arasında Frankfurt Fuar Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Asansör ve yürüyen merdiven endüstrisinin yanı sıra planlamacılardan, kurulum uzmanlarınndan, modern binaların ve altyapıların operatörlerinden oluşan yaklaşık 420 uzman iki gün süren E2 Forum Frankfurt konferans ve sergisine yoğun ilgi gösterdi.

E2 Forun Frankfurt 18-19 Eylül 2018 tarihleri arasında Frankfurt Fuar Merkezi'nde gerçekleştirildi. Asansör ve yürüyen merdiven endüstrisinin yanı sıra planlamacılardan, kurulum uzmanlarınndan, modern binaların ve altyapıların operatörlerinden oluşan yaklaşık 420 uzman iki gün süren E2 Forum Frankfurt konferans ve sergisine yoğun ilgi gösterdi.

 

Hem katılımcıların hem de ziyaretçilerin içeriğinden son derece memnun kaldıkları E2 Forum Frankfurt; 3 bin 200 üyesiyle Almanya ve Avrupa’da en büyük ağ organizasyonu ve makine mühendisliğinin önemli kuruluşlarından olan VDMA’nın Asansör ve Yürüyen Merdiven Derneği ve Messe Frankfurt işbirliği ile gerçekleştirildi.

 

VDMA Asansör ve Yürüyen Merdiven Derneği Başkanı Albert Schenk

E2 Forum Frankfurt’a katılan ve VDMA üyesi olan, asansör ve yürüyen merdiven sanayisinde faaliyet gösteren 85 üyesi adına bir açıklama yapan Başkan Albert Schenk; “Üyelerimiz E2 Forum Frankfurt’a yüksek beklentiler ile geldi. Ve şimdi kurulan yeni temaslarla iyimserlikle dolu eve dönüyoruz. Konular, konum ve organizasyon üyelerimiz tarafından tam not aldı. Frankfurt’taki E2 Forum’un ikincisini sabırsızlıkla bekliyoruz.” diyerek E2 Forum Frankfurt’tan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

 

Messe Frankfurt Ceo’su

Wolfgang Marzin

İki gün süren E2 Forum Frankfurt’un sonuçlarını özetleyen Messe Frankfurt Ceo’su Wolfgang Marzin, “Asansör ve yürüyen merdiven endüstrisi ile planlamacılar, kurulum uzmanları ve operatörler arasındaki diyalog, çalışması büyük bir başarı ile tamamlandı.” dedi.

 

Konferansın uzmanlık derecesinin, katılımcı sayısının ve memnuniyet düzeylerinin beklentileri aştığını kaydeden Marzin, bina planlama ve işletme bölümünden katılımcıların da etkinlikten; nitelikli temaslar ve özellikle konferansın kalitesi bakımından son derece memnun ayrıldıklarını söyledi.

 

E2 Forum Frankfurt’a asansörler, yürüyen merdivenler, bileşenleri ve yazılım lider üreticilerinden 35 firma katıldı. İsviçre, Almanya, Yunanistan, Avusturya, İsviçre ve Çin Halk Cumhuriyeti’nden katılımcılar dikey ve yatay ulaşım için sürdürülebilir çözümlerini paylaştılar. CEDES (İsviçre), Gebhardt, Kleemann, Kollmorgen Kontrol Teknolojisi, Kone, Meiller Asansör Kapıları, OSMA Otis, HBS WACON, Schindler Almanya, Serapid, Siemens, Thyssenkrupp ve Wittur ise katılan firmalar arasında dikkat çekenler oldu.

 

“Yarının Binalarında İnovasyon, Dijitalleşme ve Sürdürülebilirlik”

“Yarının Binalarında İnovasyon, Dijitalleşme ve Sürdürülebilirlik” başlıklı 42 konferansın konuşmacısı, binalarda ve kentsel altyapılarda asansör ve yürüyen merdiven sistemlerinin dijital entegrasyonunun gelecekteki konuları hakkında konuştu. Konferansta, gelecek yıllarda gökdelenlerin şansını formüle eden uluslararası tanınmış mühendis ve mimar Profesör Dr. Ing. Werner Sobek, geleceğin “inşa edilmiş evi” için fosil yakıtların ötesinde emisyon optimizasyonlu enerji üretiminden başlayarak sürdürülebilir ve sürdürülebilir çözümlere küresel demografik gelişmeyi göz önünde bulundurarak katılımcıları bilgilendirdi.

 

Asansörde bina planlaması, sayısallaştırma kavramları ve ‘IoT’ tabanlı çözümler E2 Forum Frankfurt’un ilk gün konularıydı. İkinci gün ise uzmanlar; dijitalleşme, kentleşme ve sürdürülebilirlik gibi konuların yanı sıra geleceğin binalarında dikey veyatay hareketliliğin entegrasyonuna dikkat çekti.

 

İnşaat kanun ve yönetmeliklerinin arayüzleri, piyasaya sürülmesindeki düzenlemeler, somut uygulamalarına odaklanan sistemlerin işleyişi de konferansta ayrıca yer bulan konulardandı. İnşaattaki yasal düzenlemeler ile ilgili sunumların içeriği, Baden-Württemberg, Brandenburg, Hessen, Kuzey Ren-Vestfalya, Saksonya ve Schleswig-Holstein eyaletlerinde mimarlık odaları tarafından eğitim önlemleri olarak kabul edildi.

 

Bir sonraki E2 Forum Frankfurt, 2020 Eylül’de

Messe Frankfurt ve işbirliği ortağı, aynı zamanda konferans içeriği sorumlusu VDMA Asansörler ve Yürüyen Merdivenler Derneği tarafından düzenlenen E2 Forum Frankfurt’un ikincisi Frankfurt am Main’da 2020 yılının Eylül ayında yapılacak.

 

E2 Forum Frankfurt, Mumbai, Hindistan’daki IEE Expo’ya ve İtalya’daki E2 Forum Milan’a ek olarak Messe Frankfurt’un etkinlik portföyünde asansör ve yürüyen merdiven endüstrisinin üçüncü etkinliği olarak yerini aldı.

 

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

RT @IPEKUMUTDUNYASI: #DMDyibirlikteduyuralım çocuklarımız için mücadeleye devam @FOXTurkiye @FOXhaber @ShowTV @startv https://t.co/mXH8VO0o…
den/dan Instagram
Az önce bir fotoğraf paylaştı https://t.co/6S77FEfcNG
https://t.co/wBYsY4dQRc
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter