BURSAD , ÜRÜN GÜVENLİĞİ HAFTASINDA SANAYİ VE TEKNOLOJİ MÜDÜRLÜĞÜNÜ AĞIRLADI

Bursa Asansör Sanayicileri Derneği (BURSAD) Yönetim Kurulu Üyeleri ile Bursa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü temsicileri 'Ürün Güvenliği Haftası' dolayısıyla biraraya geldi.

Bursa Asansör Sanayicileri Derneği (BURSAD) Yönetim Kurulu Üyeleri ile Bursa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü temsilcileri ‘Ürün Güvenliği Haftası’ kapsamında bir toplantı düzenledi.

 

BURSAD Dernek merkezinde düzenlenen toplantıya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünden Ahmet Yıldız, Halit Ortakçı, Mustafa Nevzat İnan ve Serter Özkaynak katılırken, misafirleri BURSAD’dan Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Baki ile Yönetim Kurulu Üyeleri Rıfat Özgür ve Kamil Altuntaş’ın ağırladı.

 

Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği ve uygulamalarının ele alındığı toplantıda İl Şube Müdürü Ahmet Yıldız, Bursa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Yapılarda Bina Sorumlularına Duyuru” konulu kamuoyu duyurusu hakkında da bilgi verdi.

 

Duyuru hakkında yaptığı bilgilendirmede “Günümüzde yüksek katlı yapılaşmanın artması asansör kullanımını günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline getirmiştir. Yüksek riskli ürünlerden olan asansörlerin insan can ve mal güvenliğini tehlikeye atmadan kullanılabilmesinin temin edilmesi ve engellilerin erişiminin sağlanması bina sorumlusunun temel görevidir.” diyen İl Şube Müdürü Ahmet Yıldız, Asansörlerin her yıl düzenli olarak kontrol edilmesi ve düzenli bakımının yapılmasının önemine de değindi. İl Müdürlüğü yetkilileri bu konuda bina sorumlularının ve asansör firmalarının üzerlerine düşen görevleri yerine getirmelerini, aksi halde ilgili idarenin söz konusu yönetmelik doğrultusunda yaptırım uygulayacağını da kaydetti.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0cfns2Z2kz
https://t.co/PHF4u8Z7BK https://t.co/Y3m7vTM81F
RT @RHisarciklioglu: Bugünün küçük parmakları bir gün Türkiye’nin geleceğine imza atacaklar. TOBB ile Oda ve Borsalar olarak ihtiyaç sahibi…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter