ISPARTA’DA ÜRÜN GÜVENLİĞİ HAFTASI ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tufan Uysal; “22-28 Ekim Ürün Güvenliği Haftası kapsamında, sektörde faaliyet gösteren firmaları toplayarak bilinçlendirme toplantıları yapıyoruz.

Bugün de Isparta’da bulunan asansör montaj, imalat ve bakım firmalarını toplayarak, Isparta’nın yetkili kuruluşu RoyalCert ile birlikte bir sunum yaptık. İlimizde asansör sektöründe ki sorunlar nelerdir? Bunları paylaşmak adına bir toplantı yaptık’’ dedi.

 

Sunumu gerçekleştiren RoyalCert Bölge Müdürü Muzaffer Yaşar, sunumun ilk panelinde Isparta asansör sektörü ile 4.5.2018 tarihli Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği hakkında bilgi paylaşımı gerçekleştirdi.

 

İkinci panelinde ise Asansörlerde Endüstri 4.0 konusuna değinen Yaşar, gelecek yıllarda asansör teknolojilerinden bahsetti.

Sunumun sonunda Isparta genelindeki asansörlerin genel durumundan bahseden RoyalCert Bölge Müdürü Yaşar şunları söyledi: “Asansörlere iliştirdiğimiz 4 çeşit renkli bilgi etiketi var. Bunlar: Kırmızı etiket-güvensiz, sarı etiket-kusurlu, mavi etiket-hafif Kusurlu ve yeşil etiket-güvenli şeklindedir. Isparta genelinde ise güvenli ve hafif kusurlu durumda olan asansör oranımız %96,18’dir. Bu başarıda bizlere yardımcı olan Belediyeye, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğüne, asansör montaj ve bakım firmalarına ve özellikle de Isparta’daki duyarlı vatandaşlara teşekkür etmek istiyorum.”

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

den/dan Instagram
asansorvizyondergisi https://t.co/f5GeBz3Adp . . . . . . . #asansörvizyondergisi #asansor #asansör #lift… https://t.co/5sVVWPcm8Z
https://t.co/kxtlr5NAlO
https://t.co/32QFeb6hzd
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter