TASİAD, YENİ DÖNEMDE SEKTÖREL EĞİTİM ÇALIŞMALARINA HIZ VERECEK

Tüm Asansör Sanayici ve İşadamları Derneği (TASİAD)19 Ocak 2019 Cumartesi günü Metroplast Asansör toplantı salonunda 28. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nı yaptı.

Toplantıda tekrar başkan seçilen Ahmet Fikret Gökhan, yeni dönemde sektörel eğitim çalışmalarına hız vereceklerini, eğitim çalışmalarını lise seviyesinden yüksek okul seviyesine taşıyacaklarını kaydetti.

 

TASİAD Başkanı Ahmet Fikret Gökhan: “TASİAD, fikir üreten bir kuruluş.”

 

Ahmet Fikret Gökhan "Yeni dönemimizde eğitim çalışmalarının yanısıra üniversitelerde düzenlediğimiz 'Kariyer Günleri' etkinliklerimize de devam edeceğiz. Sektörümüzün tanıtımı ve gelişimi için yaptığımız tüm çalışmalarda diğer derneklerimizle işbirliğimiz de sürecek." dedi.

Tüm Asansör Sanayici ve İşadamları Derneği (TASİAD) 19 Ocak 2019 Cumartesi günü Metroplast Asansör toplantı salonunda 28. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nı gerekleştirmek üzere toplandı. Toplantıda tekrar başkan seçilen Ahmet Fikret Gökhan yeni dönemde sektörel çalışmalara kaldıkları yerden azimle devam edeceklerini söyledi.

 

 

Tek liste ile seçimli olarak yapılan TASİAD’ın 28. Olağan Genel Kurulu’nda katılımcılara hitap eden Başkan Ahmet Fikret Gökhan başta Genel Kurul Divan Başkanı Tevfik Yılmaz, Divan Üyeleri Deniz Demirkaplan ve Muhammed Kaya olmak üzere tüm katılımcıları selamlayarak ev sahipliği sebebiyle de Metroplast Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akdemir’e teşekkür etti.

 

Konuşmasında 27. Dönemde TASİAD ile yaptıkları sektörel çalışmaları anlatan Başkan Gökhan; “Başkanlık görevini devraldığım günden bu yana yönetim kurulu üyelerimle birlikte çok güzel işler yaptık. Yeni dönemde de TASİAD’ın yine adından söz ettirecek işlere imza atacağına eminim. Bu konuda yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma güveniyorum.” dedi.  

 

TASİAD olarak sektörel çalışmalarda ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını kaydeden Gökhan, genel kurula katılan TASİAD delegelerinden de sektörel çalışmalar ve üye sayısının arttırılması konularında destek istedi.

 

TASİAD Başkanı Ahmet Fikret Gökhan sözlerini şöyle sürdürdü; “Değerli delege arkadaşlarım. Derneğimiz sektörümüzün bir adım öne ilerlemesi için çalışıyor. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sizlerin desteklerini bekliyoruz.   Sektörümüzde kurulu diğer derneklerden üye sayısı bakımında çok ilerdeyiz. Ancak sektörümüzde faaliyet gösteren şirket sayısına bakıldığında sivil toplum ve meslek örgütü konularında sektörümüzün alması gereken daha çok yol olduğu anlaşılıyor. Sizlerde ricam TASİAD’a üye olmayan arkadaşlarınızı üye olmaları için teşvik etmeniz. Çalışmalarımıza ne kadar çok arkadaşımızı katar, sayımızı ne kadar arttırırsak o kadar başarılı oluruz.

 

Tüm dernek üyelerimizi yönetim kurulu toplantılarımıza katılmaya davet ediyorum. Yönetim kurulu toplantılarımız herkese açık. Fikre ihtiyacımız var. İstişareye ihtiyacımız var. TASİAD’ı kafanızın, kalbinizin bir kenarında taşıyın. Gelin beraber fikir geliştirelim, istişare yapalım, sektörümüzün önünü açalım.

 

-TASİAD fikir üreten bir dernek

TASİAD sıradan bir dernek değil. Bizler, fikir üreten bir kuruluşun üyeleriyiz. TASİAD’ın bir projesi olan ‘Anaokulu ve İlkokul Öğrencilerine Güvenli Asansör Kullanımı Eğitimi’ ile ilgili yaptığımız çalışmalar birçok marka ve meslek odasına örnek teşkil etmiştir. Uygulamanın birçok örneğinin farklı kurum ve kuruluş tarafından hayata geçirildiğini hep beraber gördük.

 

TASİAD olarak sektörümüz ile ilgili faaliyet gösteren birçok dernek ve kuruluşla da işbirliği içerisindeyiz. İstişareye ve ortak çalışma kültürüne büyük önem veriyoruz.”

 

-Yeni dönemde sektörel eğitimi yüksek okul

seviyesine çıkaracağız

Yeni dönemde de üniversitelerde düzenledikleri “Kariyer Günleri” etkinliklerine devam ederek sektörü genç beyinlere tanıtmaya devam edeceklerini söyleyen Gökhan, sektörel eğitim çalışmalarına da hız vereceklerini söyledi. TASİAD olarak asansör sektöründe yapılan eğitim çalışmalarını lise seviyesinden yüksek okul seviyesine taşımak için çalıştıklarını kaydeden Gökhan, konu ile ilgili gelişmeleri ayrıntılı olarak sektörle paylaşacaklarını da sözlerine ekledi.

 

Faaliyet raporu, denetim raporu ve mali bütçe gibi konulardan oluşan gündemin diğer bir önemli maddesi de dernek isim değişikliği oldu. Değişiklik, “Derneğimizin ‘Tüm Asansör Sanayici ve İşadamları Derneği’ olan adının ‘Tüm Asansör Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ olarak değiştirilmesi hususunda tüzük değişikliği yapılması” şeklinde Gündemin 8. maddesi oldu. Yapılan oylama ile derneğin adının “Tüm Asansör Sanayici ve İş İnsanları Derneği” olarak değiştirilmesi ancak TASİAD kısaltmasının kullanılmaya devam edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

 

TASİAD’ın 28. Olağan Genel Kurulu’nda yeni Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu asil ve yedek üyelerin seçimi de yapıldı.  Tek listeli olarak yapılan seçimde ise 2019-2020 dönemi Yeni Yönetim Kurulu ile Denetleme Kurulu Asil ve Yedek Üye listesi şu isimlerden oluştu.

YÖNETİM KURULU ASİL:

 1. AHMET FİKRET GÖKHAN

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

 1. ABDURRAHMAN AKSÖZ

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

 1. YALÇIN ÖZCAN

GENEL SEKRETER

 1. YASEMİN BULUT

SAYMAN

 1. MUSTAFA UÇAR - ASİL ÜYE
 2. HAKAN AYDIN - ASİL ÜYE
 3. SERVET KARABACAK - ASİL ÜYE
 4. NİJAT AKDEMİR - ASİL ÜYE
 5. DENİZ DEMİRKAPLAN - ASİL ÜYE

 

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYE:

 1. MURAT EMRE ÜSTÜN
 2. MUSTAFA GÖRMÜŞ
 3. ALPER KOÇ
 4. ENGİN ÇAK
 5. HASAN ERDUĞAN
 6. MUHAMMET KAYA
 7. SİNAN ARSLAN
 8. AYDIN KAYA
 9. YELDA SÜLOĞLU

 

DENETLEME KURULU

ASİL VE YEDEK ÜYELER

 1. LEVENT AKDEMİR - BAŞKAN
 2. RAGIP ASLAN - ASİL ÜYE
 3. ERDİNÇ YILMAZ - ASİL ÜYE
 4. İBRAHİM BULUT - YEDEK ÜYE
 5. İSMAİL DEMİRKAPLAN - YEDEK ÜYE
 6. MELİKE DEMİRCİ - YEDEK ÜYE
Rate this item
(0 votes)
Last modified on Pazartesi, 13 May 2019 18:59
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

den/dan Instagram
asansorvizyondergisi https://t.co/f5GeBz3Adp . . . . . . . #asansörvizyondergisi #asansor #asansör #lift… https://t.co/5sVVWPcm8Z
https://t.co/kxtlr5NAlO
https://t.co/32QFeb6hzd
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter