ASFED, OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINI 15 HAZİRAN’DA, YAPTI

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) Olağan Genel Kurul Toplantısı'nı 15 Haziran 2019 Cumartesi günü Ankara'da bulunan ASFED binasında gerçekleştirdi. Genel kurulda tekrar ASFED Başkanı seçilen Yusuf Atik, başkanlık görevini bir yılın ardından Ahmet Fikret Gökhan'a devredecek.

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) Olağan Genel Kurul Toplantısı'nı 15 Haziran 2019 Cumartesi günü Ankara'da bulunan ASFED binasında gerçekleştirdi. Toplantıda ASFED’e bağlı 16 dernek adına ASFED delegeleri hazır bulundu.

ASFED Olağan Genel Kurul Toplantısı, 15 Haziran 2019 Cumartesi günü ASFED’e bağlı derneklerin delegelerinden oluşan hazirun ile Ankara’da gerçekleştirildi. Divan Başkanı Seyfi Aydınoğlu ve Divan Üyeleri Avukat Zeynep Tepegöz ile Mali Müşavir Ali Yılmaz tarafından yönetilen toplantıda bir önceki yönetimin iki yıllık hizmet döneminde gerçekleştirdiği faaliyetler ile ilgili rapor hakkında delegelere bilgi verilirken, bütçe harcamaları ile ilgili de ayrıntılı bir sunum yapıldı.

Seçimli olarak gerçekleştirilen Asansör Sanayicileri Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nda tüzük değişikliği de yapıldı. Yapılan tüzük değişikliği ile 15 olan ASFED Yönetim Kurulu üye sayısı 11’e düşürüldü.

Yönetim Kurulu seçimleri için ASFED Genel Kurul Divan Bakanlığı’na tek liste sunuldu ve açık oylama usulü ile yapılan seçimde liste Genel Kurul hazirunu tarafından oybirliği ile kabul edildi.

Açık oylama ile yapılan seçim sonucunda Yusuf Atik tekrar ASFED Yönetim Kurulu Başkanı seçilirken, TASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Fikret Gökhan ile ANASDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirbağ ASFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Hüsnü Gökgöz Genel Sekreter ve Nuri Kuzan Sayman oldu.

Yusuf Atik: “Bir yıllık dönemin ardından Genel Başkanlık görevini Ahmet Fikret Gökhan’a devredeceğim”
Seçimlerin tamamlanmasının ardından söz alan ASFED Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik, kendilerine güvenerek tekrar görev başına getiren haziruna teşekkür etti. Atik, “Bizlere güvenerek iki yıllığına tekrar seçtiniz. Hepinize teşekkür ederim. Önceki dönem yönetim kurulumuzda yer alarak değerli hizmetler sunan arkadaşlarıma da huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bu seçimle beraber bizlerle yola devam eden ve ve yönetimimize yeni katılan arkadaşlarımıza da başarılar diler, sorumluluğumuzun büyük olduğunu hatırlatmak isterim. Ayrıca yönetici arkadaşlarımız Gülay Pala Binboğa’ya, Yeliz Karakütük’e, İsmail Yiğit’e, Avukatımız Zeynep Tepegöz’e ve Mali Müşavirimiz Ali Yılmaz’a da teşekkür ederim. Arkadaşlarım yaptıkları çalışmalarda bizleri ve beni mahcup etmedi.

Önümüzde kat etmemiz gereken daha çok yol var. Bunlarda en çok önemsediğim de ‘Markalaşma’ konusu. Bu isteğimizi ve hazırladığımız raporu bakanlığa sunduk, haber bekliyoruz. Önümüzdeki bir yıllık dönemde ASFED Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini ben yürüteceğim. Kalan bir yıllık dönem için görevimi Ahmet Fikret Gökhan’a devredeceğim. Ben, eş başkan olarak hizmetlerime devam edeceğim.” dedi.

Ahmet Fikret Gökhan: “Yeni yönetime taze güç olarak katkı vermeye geldik”
Yusuf Atik’in konuşmasının ardından Ahmet Fikret Gökhan da söz aldı. Sözlerine geçmiş dönem yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek başlayan Ahmet Fikret Gökhan sözlerini şöyle sürdürdü; “Sektörümüze ve Genel Kurulumuza emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yeni yönetime taze güç olarak katkı vermek istedik. Birlikte ‘Başka ne yapabiliriz?’in peşindeyiz. Akıl çokluğuna, fikirlere ihtiyaç var. Sağ olsun Yusuf Başkanımız da bu konuda bizlere teveccüh gösterdi. Kendisi dedi ki; ‘Benim tamamlamak istediğim projelerim var. Özellikle federasyonumuzun isminin başına Türkiye ibaresini almak konusunda 1 yıl daha çalışmalara devam etmek istiyorum. Ben bununla ilgileneyim.’ Böyle bir talep bizleri memnun etti. Biz Sayın Yusuf Atik ile her zaman çalışırız. Bir yılın sonunda da kendisini adına ne derseniz deyin hem kurucu başkan hem de onursal başkan olarak görmek isteriz. Kendisi o unvanları sonuna kadar hak etti. Belki de yönetimin daimi üyesi olacak ve bizlere yol göstermeye devam edecek.

Hepimizin adına bir takım projelerimiz var. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayınlanan ve 2018 verilerini paylaşan Asansör Sektör Raporu’nu inceleyince umudum daha da arttı. 2017 yılında 65 milyon dolar dış ticaret açığı verirken 2018’de 18 milyon dolar dış ticaret fazlasına geçmişiz. Demek ki bazen zorluklardan nimetler doğuyor. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik zorluklarda ithalat azaldı, ihracat arttı. İnşallah Emlak Konut tarafından bir konut hamlesi başlatılacak. Yetkililerle görüştük. Sektörümüz ile ilgili olarak prensipte anlaştık. Sektörümüzün iç pazarda da daha etkin olmasını sağlayacağız. Tekrar teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum.”


YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER
1- Yusuf Atik - ANASDER
2- Ahmet Fikret Gökhan - TASİAD
3- Mustafa Uçar - TASİAD
4- Nuri Kuzan - KAYSAD
5- Hüsnü Gökgöz - AKASDER
6- Mustafa Demirbağ - ANASDER
7- Sebahattin Baki - DOKAS
8- İbrahim Özçakır - ESASDER
9- Murat Emre Üstün - TASİAD
10- Özcan Toprak - MASDER
11- Nermin Boyacıoğlu - AYSKAD

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER
1- Servet Karabacak - TASİAD
2- Tansel Namlıses - AYSKAD
3- Naim Bedük - KAYSAD
4- Ahmet Hilmi Kaşlıoğlu - BURSAD
5- Tahir Karateklioğlu - ANASDER
6- Akif İlgen - KAYSAD
7- Ebru İleri - AYSKAD
8- Bülent Yıldırım - KIRASDER
9- Fatih Kunduracı - MASDER
10- Ali Cirit - DENASDER
11- Hamit Yıldırım - ADASİAD

DENETİM KURULU ASİL ÜYELER
1- Cem Bozdağ - BURSAD
2- Muzaffer Hizarcı - MASDER
3- Ayhan Bilgiç - AKASDER

DENETİM KURULU YEDEK ÜYELER
1- Zafer Karabay - ANASDER
2- Mehmet Kırca - AKASDER
3- Emrullah İskender - DOKAS

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Cumartesi, 04 January 2020 09:24
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/BLWu4X3bsA
https://t.co/LPUBCcf9OP
den/dan Instagram
Az önce bir fotoğraf paylaştı https://t.co/JZ5UldQBoY
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter