TÜRKİYE GENELİNDE ASANSÖR İŞLETME VE BAKIM YÖNETMELİĞİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DÜZENLENDİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü'nce 06.04.2019 tarihli ve 30737 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan “Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği”nin taraflara anlatılması amacıyla Türkiye genelinde bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü’nce 06.04.2019 tarihli ve 30737 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği”nin taraflara anlatılması amacıyla Türkiye genelinde bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi.

Hizmet yeterlilik belgeli asansör bakım firmalarının davet edildiği toplantıya; illerdeki Sanayi ve Teknoloji İl Müdürleri ve ilgili personelleri, TSE Muayene ve Gözetim Merkezi Başkanlığı İl Müdürleri ve ilgili personelleri de katıldı.

İllerde bulunan ve asansör sektöründe faaliyet gösteren sivil meslek kuruluşları ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği Tanıtım Toplantılarında, yönetmeliğin sektöre getirdikleri tüm taraflarca konuşuldu.

İstanbul - 23 Mayıs 2019
Yeni Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliğine dair bilgilendirme toplantısı 23 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İl Müdürlüğü, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (AYSAD) koordinasyonunda gerçekleştirilen toplantıda Nisan ayında Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren yeni Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği hakkında asansör sektöründe faaliyet gösteren firmalara bilgi aktarıldı. Toplantıda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve TSE yetkilileri konuya ilişkin sunum yaparken Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Y. Mimar Ümit Ünal da bir sunum gerçekleştirdi. Ünal, sektörün sorunlarının Bakanlık tarafından bilindiğini belirtirken konuya ilişkin tedbirlerin de olabilecek en hızlı şekilde alındığını kaydetti. Bakanlığın piyasa gözetim ve denetim çalışmaları planı ile uyumlu olarak yeni yönetmeliğe dair bilgilendirme toplantılarının devam edeceğini ifade eden Ünal, ayrıca eylül, ekim ve kasım aylarında denetim faaliyetlerine odaklanılacağının altını çizdi. Ünal, 350 milyon dolar seviyelerinde bir ciroya sahip olan asansör sektörünün Türkiye için stratejik bir öneme sahip olduğunu belirterek “Bugün asansör üretiminde yüzde yüz yerli üretimi gerçekleştirebiliyoruz. Bu, ülkemiz için asansör sektörünün önemini arttırmaktadır. Rekabetçi ve yenilikçi bir yaklaşım ile mevcut durumda ulusal aktör olan firmalarımızın uluslararası arenada marka olabileceklerine inanıyoruz” dedi.

İstanbul - 28 Mayıs 2019
Asansör İşletme ve Bakım Yönetmelik Esasları Denetim ve Gözetim Faaliyetleri çerçevesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü tarafından organize edilen, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) iş birliği ve Tüm Asansör Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (TASİAD) desteği ile “Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği Gözetim Faaliyetleri Toplantısı” 28 Mayıs salı günü Pendik The Green Park Hotel’de yapıldı.

Moderatörlüğünü TASİAD Başkanı Ahmet Fikret Gökhan’ın yaptığı toplantıya; Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ümit Ünal, Şube Müdürü Şevki Şarlıoğlu, Şube Müdürü Yusuf Kızılgün, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü PGD Uzmanı Mehmet Çetin Bankur, İrfan Uğur Bayır, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi ve Verimlilik Müdürlüğü’nden Muharrem Açıkgöz, TSE’den HYB Uzmanı Selim Sözer, Selahattin Polat, Metin İnal katıldı.
Ankara - 20 Mayıs 2019
Ankara’da kayıtlı 56 bin 865 asansörün bakımını gerçekleştiren sayıları 245’i bulan “Hizmet Yeterlilik Belgeli” asansör bakım firmasının davet edildiği toplantı, Ankara Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarlı’nın konuşmasıyla başladı, TSE Muayene ve Gözetim Merkezi Başkanlığı İl Müdürü Kürşat Bacanlı’nın da bir konuşma yapmasının ardından Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan yeni yönetmeliğin sunumlarına geçildi.

Geniş katılım ile yapılan toplantıya sektörden firmaların yanı sıra belediyelerde asansör tesciliyle görevli personel ile piyasa gözetim denetiminde çalışan denetçi personeller de katıldı.

İzmir - 03 Mayıs 2019
Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Makina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) ve Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (EAYSAD) işbirliğiyle, yeni yayınlanan İşletme ve Bakım Yönetmeliği hakkında bilgilendirme toplantısı 3 Mayıs 2019 tarihinde MMO Tepekule Kongre Salonu’nda kurum temsilcilerinin, EYSAD üyelerinin ve diğer firmaların katılımıyla gerçekleşti.

Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü’nden İhsan Ünver, MMO İzmir Şubesi Asansör Kontrol Merkezi (AKM) temsilcisi Zafer Güneş, EBSO Asansör Meslek Komite yetkilisi Sinan Çelebi ve EAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mert Öğüşlü’nün konuşmacı olarak katıldığı bilgilendirme toplantısı verimi bir şekilde tamamlandı.

Bursa - 23 Mayıs 2019
Bursa’daki “Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği ve TSE Hizmet Yeterlilik Belgesine İlişkin Şartlar Konulu Bilgilendirme Sunumu” başlıklı toplantı Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Salonu’nda 23 Mayıs 2019 tarihinde yapıldı. Toplantıya; Bursa Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Şube Müdürü İbrahim Karlıtepe, PGD Asansör-Teleferik Ürün Grubu Denetçisi Mustafa Nevzat İnan, TSE Belgelendirme Uzmanı Semra Aydın, Mühendis Ceyhun Kaya sunumları ile katıldı.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/BLWu4X3bsA
https://t.co/LPUBCcf9OP
den/dan Instagram
Az önce bir fotoğraf paylaştı https://t.co/JZ5UldQBoY
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter