OKASDER, ASFED'İ SAMSUN’DA AĞIRLADI

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), Orta Karadeniz Asansör ve Yürüyen Merdiven İşinsanları Derneği’nin (OKASDER) düzenlediği kahvaltı programına katıldı.

Orta Karadeniz Asansör ve Yürüyen Merdiven İşinsanları Derneği (OKASDER), 2 Kasım 2019 Cumartesi günü Samsun’da Pinpark Restaurant’ta bir kahvaltı programı organize etti.

Programa başta Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) Genel Başkanı Yusuf Atik olmak üzere; ASFED yönetim kurulu üyeleri, belediye ve kurum temsilcileri ile çok sayıda sektör profesyoneli katıldı.

Programın açılışında bir konuşma yapan OKASDER Başkanı Atilla Verim, “OKASDER olarak düzenlemiş olduğumuz kahvaltı programımıza katılarak bizleri onurlandıran, başta Samsun Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Mustafa Demir olmak üzere, bizleri yalnız bırakmamak adına tatillerinden feragat ederek yanımızda olan tüm kurum müdür ve temsilcilerine, Türkiye’nin birçok ilinden gelerek bizleri onurlandıran tüm misafirlerimize ve siz değerli meslektaşlarıma saygı ve şükranlarımı sunarım.” dedi.

OKASDER Başkanı Atilla Verim’in ardından ASFED Genel Başkanı Yusuf Atik söz aldı. Yusuf Atik, katılımın yoğunluğundan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasında, ASFED olarak yaptıkları sektörel çalışmalar hakkında Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e ve katılımcılara bilgi aktardı.

ASFED’in çalışmaları sonucu asansörlerin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “Öncelikli Ürün” ve “Stratejik Yatırım” kapsamına alındığının da müjdesini veren Yusuf Atik, sektör olarak hedeflerinin global bilinirliği olan bir marka oluşturmak olduğunu da sözlerine ekledi.

Programda son konuşmayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir yaptı. Konuşmasına konukları Samsun’da ağırlamaktan onur duyduğunu ifade ederek başlayan Bakan Mustafa Demir, gerek eski bir sivil toplum kuruluşu başkanı gerekse iş dünyasından gelen biri olarak yatırımın ve yatırımcının Türkiye için önemini en iyi bilenlerden olduğunu söyledi. Eski bir bakan ve belediye başkanı olarak her zaman yatırımcının yanında olduğunu söyleyen Başkan Mustafa Demir, “Samsun Cumhuriyet tarihimizin önemli bir şehri. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için silah arkadaşlarıyla birlikte Bandırma Vapuru’yla 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak bastı. Şehrimiz Milli Mücadelemizin anılarıyla dolu. Bu anıları tüm vatandaşlarımızın yerinde görmeleri için Samsun’a davet ediyorum.” dedi.

ŞEHİR GEZİSİ KATILIMCILAR TARAFINDAN TAM NOT ALDI

OKASDER tarafından düzenlenen programda şehir gezisi de vardı. Gazi Paşa ve silah arakadaşlarını Samsun'a getiren Bandırma Vapuru Müzesi ile başlayan ve Amazon Köyü ile tamamlanan gezi katılımcılardan tam not aldı.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0HYiCqffwA
https://t.co/ALozO7UtoC
RT @IPEKUMUTDUNYASI: #DMDyibirlikteduyuralım çocuklarımız için mücadeleye devam @FOXTurkiye @FOXhaber @ShowTV @startv https://t.co/mXH8VO0o…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter