ASANSÖR SANAYİCİLERİ FEDERASYONU “TÜRKİYE” İBARESİNİ ALMAYA HAK KAZANDI

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) "Türkiye" ibaresini aldı. Konu ile ilgili olarak ASFED'den şu açıklama yapıldı:

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED)’in iki yıldır üzerinde çalıştığı unvan değişikliği onaylanarak, ilgili makamlarca gerekli tüm koşulları sağladığı görülmüş ve “Türkiye” ibaresini almaya hak kazanmıştır.

İçişleri Bakanlığı’nın Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün ASFED üzerine yaptığı incelemelerde, kamu yararına pek çok proje yürütüyor olması, eğitime sunduğu katkılar ve asansör sektörünün gelişimi için yaptığı faaliyetler göz önüne alınarak çok özel koşullarda verilen “Türkiye” unvanını almasını onayladı.

Bakanlık Makamı’nın 10.01.2020 tarih ve 176 sayılı Olur’ları ile uygun görüldüğü, ASFED Yönetimine iletilerek bundan böyle Federasyonun, “Türkiye Asansör Sanayicileri Federasyonu” unvanıyla anılacağı bildirilmiştir.

Asansör dallarının açılmasını sağlayarak mesleki ve teknik eğitime sunduğu katkılar, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine kazandırdığı ASFED Asansör Akademileri, kamu farkındalığını arttırmak için yaptığı yayınları, kamu yararı gözeten eğitim ve bilgilendirme çalışmaları ASFED’in “Türkiye” ibaresi almasında önemi etkenler arasında bulunuyor.

Aynı zamanda ASFED, bu unvanı alan ikinci sivil toplum örgütü olarak da önemli bir adım atmış oldu. Konu ile ilgili sektör temsilcilerini bilgilendiren detaylı çalışmalar önümüzdeki günlerde başlayacak.”

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Perşembe, 09 July 2020 09:21
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

den/dan Instagram
asansorvizyondergisi https://t.co/f5GeBz3Adp . . . . . . . #asansörvizyondergisi #asansor #asansör #lift… https://t.co/5sVVWPcm8Z
https://t.co/kxtlr5NAlO
https://t.co/32QFeb6hzd
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter