KONYA SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜ ASANSÖRCÜLER İLE TOPLANDI

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile Konya Asansörcüler ve Yürüyen Merdiven Sanayiciler Derneği (KONAYDER) işbirliğiyle düzenlenen Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği ile İlgili Bilgilendirme Toplantısı, KSO'da yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile Konya Asansörcüler Yürüyen Merdiven Sanayiciler Derneği (KONAYDER) işbirliğiyle düzenlenen Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği ile İlgili Bilgilendirme Toplantısı, Konya Sanayi Odasının Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. KONAYDER Başkanı Oktay Cem Okutan yaptığı açılış konuşmasında Konya’da hizmet veren asansör montaj ve bakım firmalarının Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ile iletişim içinde olması gerektiğini derneğin bu konuya öncülük edeceğini bundan sonra da asansör konularında buna benzer toplantılar düzenleyeceklerini ifade etti.

Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Vehbi Konarılı tarafından yapılan açılış konuşmasında ise Türkiye genelinde asansör kullanımı ve bakımı sırasında meydana gelen yaralanmalı ve ölümlü kazaları engellemek için tarafların gereken hassasiyeti göstermesi gerektiği iffade edildi. Asansörlerin güvenli hale getirilmesinin, Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün Piyasa Gözetimi Kapsamında 2020 yılında en önemli denetim faaliyetlerinden biri olacağı da belirtildi. İl Müdürlüğü olarak Konya ilinde yüzde 16’lık bir orana sahip bulunan kırmızı etiket iliştirilmiş asansör oranının azaltılmasının 2020 yılı hedeflerinin arasında olduğunu söyleyen Konarlı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi (HYB) olmadan ve Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği şartlarını sağlamadan hizmet vermekte olan firmaların faaliyetlerinin durdurulmasına yönelik İl Müdürlüklerinin her türlü tedbiri alacaklarını, bundan dolayı Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü olarak sektörde bulunan firmaların mağduriyet yaşamamaları için ilgili yönetmelik hükmünü sağlamaları tavsiyesinde bulundu.

Konya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü denetim personeli Osman Deligönül tarafından yapılan sunumda sektör hakkında genel bilgilendirme yapıldı. Sektör temsilcilerinin Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği ile ilgili soru ve sahada uygulama sırasında yaşanan sorunların değerlendirilmesinin ardından toplantı sona erdi.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0cfns2Z2kz
https://t.co/PHF4u8Z7BK https://t.co/Y3m7vTM81F
RT @RHisarciklioglu: Bugünün küçük parmakları bir gün Türkiye’nin geleceğine imza atacaklar. TOBB ile Oda ve Borsalar olarak ihtiyaç sahibi…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter