TASİAD, "ASANSÖRLERDE YENİ NORMAL NE OLACAK ?" SORUSUNU TRT HABER CANLI YAYININDA CEVAPLADI

TASİAD, "Asansörlerde 'Yeni Normal' ne olacak?" sorusunu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Uçar'ın anlatımıyla TRT Haber için cevapladı.

Hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen asansörleri kullanırken dikkat etmemiz gerekenleri Corona Virüs ile mücadele açısından ele alarak kamuoyunun bilgisine sunmak amacıyla Tüm Asansör Sanayici ve İş Adamları Derneği (TASİAD) "Asansörlerde 'Yeni Normal' ne olacak?" sorusunu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Uçar'ın anlatımıyla TRT Haber için cevapladı.

“Asansörlere kalabalık binilmemeli, kişi sayısına kısıtlama getirilmeli.” diyen TASİAD Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Uçar kişi sayısının asansör kişi kapasitesinin yarısı olarak düşünülmesi gerektiğini söyledi. Bir kaç kat inmek ya da çıkmak için asansörün kullanılmamasının ve merdivenlerin tercih edilmesinin daha sağlıklı olacağını da ifade eden Uçar, asansöre binmek durumunda olan kişilerin sosyal mesafe korunarak ters yönlerde sırt sırta durmalarının daha sağlıklı olacağını belirtti. Asansöre binerken koruyucu maske takılmasının önemine de değinen Uçar diğer tedbirleri, “Asansör düğmelerine, kapı kollarına direkt temastan kaçınarak parmak yerine dirsek kullanılmalı ya da bu yüzeylere bir mendil yardımıyla dokunularak mendil çöpe atılmalı. Kabin içinde yan duvarlara yaslanmaktan, küpeşte kısmına tutunmaktan da kaçınılmalı.” şeklinde sıraladıktan sonra TASİAD üyesi firmaların asansörlerin sağlıklı kullanılması için aldıkları hijyen tedbirlerinden ve uyarı etiketlerinden bahsetti.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/q3Ju1cUK4S https://t.co/EEiA3WQDO3
https://t.co/cje7quZgmO https://t.co/tZ6ZmOdsF2
https://t.co/0cfns2Z2kz
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter