MESLEKİ EĞİTİM: ALİBEYKÖY MTAL

Geçen sayımızda duyurduğumuz ve "Okul-Sanayi İşbirliği Projesi"ne güzel bir örnek olan Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde; Recep Arslan , Muzaffer Yaşar, Furkan Özen ve Ayhan Güler ile bir araya geldik. 

Okul - Sanayi iş birliği projesi kapsamında 50 yıllık köklü mazisi olan Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Asansör sektöründe faaliyet yürüten; RoyalCert, MCA Ceylan Asansör ve Reas Asansör arasında yapılan işbirliği protokolünü geçtiğimiz sayımızda duyurmuştuk.

"Okul-Sanayi İşbirliği Projesi"ne güzel bir örnek teşkil eden Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde; Reas Asansör Genel Müdürü Recep Arslan, RoyalCert Teknik Koordinatörü Muzaffer Yaşar, Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Furkan Özen ve Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik Elektronik Alan Şefi Ayhan Güler ile bir araya geldik.

Standartlara uygun asansör ve yürüyen merdiven sistemlerinin eğitiminin verilmesi, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağını sağlamak ve mevcut sektör çalışanlarının mesleki yeterlilik belgelerine kavuşması amacıyla atılan bu adım, ilk meyvesini de vermiş. Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileriyle beraber geliştirilen zaman ayarlı Ultraviyole - C sterilizasyon cihazının asansör sistemlerine entegrasyonun sağlanması atılan adımın ne kadar doğru olduğunu gösterir nitelikte.

Gerek sektörümüz adına yaptıkları bu güzel girişimden gerekse keyifli ve nitelikli sohbetlerinden dolayı başta Recep Arslan olmak üzere, Muzaffer Yaşar, Furkan Özen ve Ayhan Güler’e teşekkür eder, Asansör Vizyon Dergisi olarak sektörümüze ve gençlerimize fayda sağlayacak her işte olduğu gibi mesleki eğitim konusunda da üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumuz bildirmek isteriz.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Pazar, 06 September 2020 10:14
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0cfns2Z2kz
https://t.co/PHF4u8Z7BK https://t.co/Y3m7vTM81F
RT @RHisarciklioglu: Bugünün küçük parmakları bir gün Türkiye’nin geleceğine imza atacaklar. TOBB ile Oda ve Borsalar olarak ihtiyaç sahibi…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter