Aybey Elektronik Genel Müdürü Melih Aybey: "Interlift Fuarı’nda yeni standarda uygun kumanda kartı ve panolarımız ilgi gördü"

Aybey Elektronik’in Interlift Fuarı’nda tüm ürünleriyle müşterilerinin ilgisini ve takdirini kazandığını kaydeden Melih Aybey, EN 81-20/50 standardının yürürlüğe girmesiyle birlikte müşterilerin talebi ve merakının yeni standarda uygun kumanda kartı ve panolar üzerine olduğunu ifade etti.

 

- Melih Bey, Interlift Fuarı ile ilgili izlenimlerinizi bizimle paylaşarak, fuar ile ilgili bir değerlendirme yapabilir misiniz?

Interlift Fuarı, Aybey Elektronik açısından değerlendirildiğinde oldukça başarılı geçti ve beklentinin üzerinde ziyaretçi ağırladık. Yeni müşterilerle tanışmak ve marka tanıtımı adına fuarlara katılım firmalar açısından gereklidir. Bugün bakıldığında dünyanın dört bir yanına ürün satışı gerçekleştirebilen bir firma olarak müşterilerimizin büyük bir kısmıyla fuarlar vasıtasıyla bağlantı kurmuş bulunmaktayız.

 

- Fuara katılma amaçlarınızı sıralayarak, fuar sonrası yaşadığınız kazanımlarınızı anlatabilir misiniz?

Teknolojinin hızla ilerlediği bir dönemde tüketicilerin zihninde farklı bir konum ve değer yaratabilen işletmeler pazardaki paylarını koruyabilmekte ve ilerleme kaydedebilmektedir. Bu bağlamda firmaların yürüttükleri pazarlama ve tanıtım aktiviteleri çok önemli bir role sahiptir. Aybey Elektronik olarak firmamızı ve ürünlerimizi yurt dışı müşterilerinin taleplerine cevap verebilecek seviyede tutmak, marka bilinirliğini korumak ve arttırmak amacıyla fuara katılım gerçekleştirdik. Asansöre dair neredeyse elektronik ürünlerin tümünü üretiyor olmamız, markamızı tanımayan firmalara hitap etmek için büyük bir avantaj sağladı.

 

- Fuara hangi ürün ve hizmetleriniz ile katıldınız? Fuar geneli ürünlerinize karşı sergilenen tutum ve sorulan sorular nelerdi?

Standartlara uygun asansör kumanda panosu, asansör kumanda kartları, motor sürücü, butoniyer sistemleri, gösterge sistemleri, RFI filtre, manyetik şalter, asansör kurtarma güç modülü, hazır tesisat çözümleri, erişim kontrol ve anons sistemleri üretimiyle asansör sektöründe köklü ve başarılı bir geçmişe sahip olan Aybey Elektronik, Interlift Fuarı’nda tüm ürünleriyle müşterilerinin ilgisini ve takdirini kazandı. EN 81-20/50 standardının yürürlüğe girmesiyle birlikte müşterilerin talebi ve merakı yeni standarda uygun kumanda kartı ve panolar üzerine oldu.

 

- Fuarın öne çıkan özellikleri ve sizce diğer fuarlardan ayrılan yanları nelerdi?

Interlift Fuarı’nın her geçen yıl büyümesi, dünya çapında daha büyük kitlelere hitap etmesi, profesyonel ve ilgili ziyaretçileri ağırlaması, fuarı öne çıkartan en önemli özelliklerdir.

 

- Firma olarak Avrupa’daki hedefleriniz nelerdir? Şu anki faaliyetlerinizi de anlatarak bilgi verebilir misiniz?

Aybey Elektronik olarak başta Avrupa ülkeleri olmak üzere her türlü coğrafyada marka bilinirliğini arttırmak ve daha büyük Pazar payına hakim olabilmek hedeflerimizin başında yer almaktadır. Avrupa ülkelerinde EN 81-20/50 standardına uygun ve sertifikalandırılmış ürün sayısının az olması, bizim için çok büyük bir avantaj haline geldi. Fuardaki temaslarımız ve ziyaretçilerin göstermiş oldukları ilgi sonucunda, ürünlerimizin EN 81-20/50 standardına tam anlamıyla hazır olduğunu ve ALC kumanda sistemlerimizin Avrupa bölgesinde etkili bir atılım yapmamızı sağlayacağını çok açık ve net bir şekilde görmekteyiz.

 

- Avrupa asansör sektörü ve dünya çapında asansör sektörü hakkında edindiğiniz izlenimleriniz neler oldu?

Gerek fuarlarda gerekse standartların getirdiği yeniliklerde, asansör elektroniğinin sektör içinde gün geçtikçe daha önem kazandığını ve yeniliklerin çoğunlukla bu branştan geldiğini gözlemlemekteyiz.

 

- Fuarda yaptığınız sohbetler ve izlenimlerinizden yola çıkacak olursak sektörün yaşadığı gelişme ve sorunlar hakkındaki neler söyleyebilirsiniz?

Bugünlerde asansör sektörünün yaşadığı en büyük gelişme EN 81-20/50 standardının yürürlüğe girmiş olmasıdır. Standart ile birlikte geniş kapsamlı bir değişikliğe gidilmiş olması, tüm firmaların üretim, uygulama ve sertifikasyon sürecinde kısa sürede birçok sorun yaşamalarına sebep oldu. Üreticiler sertifika süreçlerini tamamlayıp ürünleri satışa sundukları andan itibaren bu kez de montaj ve bakım firmalarının standardın getirdiği yenilikleri tam olarak bilmemelerinden kaynaklanan sorunlar gündeme geldi. Üretici firma olarak satışını yapmış olduğumuz ürünler ve yeni standart hakkında eğitimler vererek montaj ve bakım firmalarına yenilikleri anlatmaya çalışıyoruz. Bunun yanı sıra ürün kullanım kılavuz ve şemalarımızı daha anlaşılır ve açıklayıcı hale getirerek müşterilerimizin yeni standarda hatasız geçiş yapmalarına yardımcı oluyoruz.

 

- Firma olarak hayata geçirmeyi planladığınız projeleriniz ve yatırımlarınız var mı?

Asansör elektronik sektörünün gelişimiyle birlikte, tümleşik cihaz olarak adlandırdığımız, asansör kumanda kartı ve motor sürücünün yaptığı görevi tek başına yapabilen cihazların üretimine de başlanmıştır. Aybey Elektronik tümleşik cihaz çalışmalarını büyük ölçüde tamamlamış ancak standartların değişmesiyle birlikte ürünün piyasaya arzından önce revizyon zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Sertifikasyon süreciyle birlikte 2018 yılının ilk yarısında, tümleşik cihazımızı satışa sunmayı planlamaktayız.

 

- Son dönem ihracat faaliyetleriniz hakkında bilgi vererek bu konudaki hedeflerinizi anlatabilir misiniz?

Güçlü ve etkili bir pazara sahip olduğumuz Ortadoğu’da yaşanan savaşlar dolayısıyla son yıllarda, bu bölgede bir pazar kaybı yaşamış bulunmaktayız. Diğer pazarlarda daha etkin olarak bu açığı kapatmayı planlıyoruz.

 

- Eklemek istedikleriniz...

Türk firmaları olarak, Interlift Fuarı gibi uluslararası fuarlara katılmamız ve teknolojide ne kadar ileri seviyede olduğumuzu diğer ülkelere göstermemiz gerektiğine inanıyoruz. Aybey Elektronik olarak Türk ürünlerinin kalitesini ve güvenilirliğini diğer ülkelere tanıtmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0cfns2Z2kz
https://t.co/PHF4u8Z7BK https://t.co/Y3m7vTM81F
RT @RHisarciklioglu: Bugünün küçük parmakları bir gün Türkiye’nin geleceğine imza atacaklar. TOBB ile Oda ve Borsalar olarak ihtiyaç sahibi…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter