Veldo Ticaret Müdürü Göktürk Öztürk: "Otomotiv sektöründe yakaladığımız başarıyı asansör sektöründe de elde etmek istiyoruz"

Veldo Ticaret Müdürü Göktürk Öztürk, ilk kez katıldıkları Interlift Fuarı’nın ardından sorularımızı yanıtladı. Fuar sonrası yaptıkları görüşmeler neticesinde Amerika’dan Malezya’ya, Meksika’dan Kore’ye kadar bir çok ülkeden özellikle fırçasız motor ve sürücü ürünleri ile ilgili çok yoğun talep aldıklarını kaydeden Öztürk, otomotiv sektöründe yakaladıkları başarıyı asansör sektöründe de elde etmek istediklerini söyledi.

 

- Göktürk Bey, Interlift Fuarı ile ilgili izlenimlerinizi bizimle paylaşarak, fuar ile ilgili bir değerlendirme yapabilir misiniz?

Veldo Teknoloji adı altında uzun yıllardır ticari araç otomatik kapıları üreten bir firma olarak Interlift Fuarı’nda yer almamız, yurt dışındaki ilk asansör fuar deneyimiz oldu. Fuar tüm dünyadan profesyonellerin buluşma noktası olarak yeni teknolojilerin sergilendiği çok faydalı bir fuar oldu.

 

- Fuara katılma amaçlarınızı sıralayarak, fuar sonrası yaşadığınız kazanımlarınızı anlatabilir misiniz?

Asansör sektöründe yeni bir oyuncu olarak, otomotiv sektöründeki deneyimimizi otomatik asansör kapı çözümlerinde göstermek için Interlift’i bulunmaz bir fırsat olarak gördük. Fuar sonrası yaptığımız görüşmeler neticesinde Amerika’dan Malezya’ya, Meksika’dan Kore’ye kadar bir çok ülkeden özellikle fırçasız motor ve sürücü ürünlerimiz için çok yoğun talep aldık.

 

- Fuara hangi ürün ve hizmetleriniz ile katıldınız? Fuar geneli ürünlerinize karşı sergilenen tutum ve sorulan sorular nelerdi?

Fuara bünyemizde üretimini gerçekleştirdiğimiz asansör otomatik kapı çözümlerinde fırçasız motor ve sürücü, fırçalı motor, fiş kontak ve diğer aksesuarlar ile katıldık.Özellikle yeni teknolojik ürünümüz dişlisiz motor ve sürücü için çok yoğun bir ilgi ile karşılaştık.

 

- Firma olarak Avrupa ve bölge coğrafyasında ki hedefleriniz nelerdir? Şu anki faaliyetlerinizi de anlatarak bilgi verebilir misiniz?

Biz Volkswagen, Ford, Temsa, Isuzu gibi otomotiv firmalarının Türkiye’deki tedarikçisiyiz. Ticari araçların otomatik kapılarını ve daha birçok farklı ürünü kendileri için özel üretmekteyiz. Benzer başarıyı, asansör sektöründe kurumsal firmaların partnerleri olma yolunda deneyimlemek için adımlar atmaktayız. Dünyanın ileri gelen üreticileri ile temaslarımız ve teknik çalışmalarımız devam etmekte. Yakın bir gelecekte dünyada markalaşmış önemli firmalar ile işbirliği içinde olacağımızı ümit ediyoruz.

 

- Fuardan yola çıkacak olursak başta Avrupa asansör sektörü ve genelinde dünya çapında asansör sektörü hakkında edindiğiniz izlenimleriniz neler oldu?

Asansör sektörü yeniliğe ve değişime açık, fark yaratan ürünlerle çok daha rahat öne çıkabileceğiniz bir sektör. Açıkçası Ar-Ge çalışmalarımızın karşılığını fazlasıyla alabileceğimiz bir alan.

 

- Yine fuar geneli edindiğiniz izlenimlerinizce ürün ve firma bazlı düşünecek olursak, asansör sektörünün yaşadığı gelişmeler sizce nasıl? Fuar geneli yaptığınız sohbetler ve izlenimlerinizden yola çıkacak olursak sektörün yaşadığı gelişme ve sorunlar hakkındaki neler söyleyebilirsiniz?

Asansör sektöründe alanında lider markalar mevcut. Bu markaların geliştirdiği çözümler yol gösterici kabul edilip, sektör bu minvalde yönlenmekte. Bölge pazarlarını domine eden firmalar ve bu firmaların ürünleri kabul görmekte. Sektördeki firmaların gerçek anlamda Ar-Ge çalışmaları yapmaları bu kanıksanmışlığın önüne geçebilir ve farklı ülkelerden global bazda yeni oyuncular, yeni roller edinebilirler.

 

- Firma olarak hayata geçirmeyi planladığınız projeleriniz ve yatırımlarınız var mı?

Otomatik kapılar için fırçasız motor ve sürücü haricinde, asansör fırçasız ana motor çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yeni fotosel ve radar ürünlerimizle de yeni yılda pazar payımızı artırma hedefindeyiz.

 

- Son dönem ihracat faaliyetleriniz hakkında bilgi vererek bu konudaki hedeflerinizi anlatabilir misiniz?

Son 1 yılda 9 farklı ülkeye ihracata başladık. Bu büyüme sektörde adıyla markalaşmış çok ciddi firmaların ilgisini çekti. Yakın gelecekte yüzde 100 Türk malı ürünleri, dünya asansör sektöründe lider üreticilerin çözümleri olarak görmemiz büyük bir olasılık.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

@MuzafferYasar42 @ieeedumlupnarcs @RoyalCert_TR @DumlupinarOBS @dpukonsey @ieeetrsb @Dputv @GundemAsansor Muzaffer… https://t.co/UtvlZgfZWm
@MuzafferYasar42 @RoyalCert_TR @emoorgtr @bursaemo @MMOtmmob @MMOBursa @Bursad1994 @asansormuh @Bursagundemi Yaptığ… https://t.co/zoC4tOWelx
Asansör Vizyon ve Lift Vision İOS ve Android mobil uygulamaları çok yakında sanal marketlerde
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter