Interlift 2017: Yepyeni Rekorlarıyla Dünyanın Önde Gelen Fuarı

Başarılı bir şekilde tamamlanan Interlift 2017’nin ardından fuar şirketi bir açıklama yaparak fuarı değerlendirdi.

Interlift 2017’nin, prömiyerini yaptıkları 1991 senesinden bu yana geçirdikleri en başarılı fuar olduğunu aktaran AFAG Forum yetkilileri; şu bilgileri paylaştı: “Interlift 2017’de 574 sergileyicimiz, 21 bin 260 ziyaretçimiz ve 44 bin metrekareyi kapsayan alanımızla birlikte dünyanın en iyisi üç yeni markamız vardı. Ayrıca fuarımızın uluslararası niteliği de artış gösterdi: Sergileyicilerimiz 48 ülkeden, ziyaretçilerimiz ise 107 ülkeden geliyordu. Her biri kendi alanında bir rekor! Katılımcı şirketler de şimdiye kadarki en iyi sonuçlarını elde etti: Katılımcı şirketlerin %71’ikatılımlarını ‘çok iyi’ veya ‘iyi’, %21’i ise ‘tatmin edici’ olarak nitelendirdi. Sergileyicilerin %91’i ise fuar sonrası dönem için de ‘çok iyi’ ile ‘tatmin edici’ nitelikte iş beklediklerini ifade etti. Dortmund’da yerleşik Gelszus Fuar Pazar Araştırmaları şirketinin geçekleştirdiği temsil kabiliyetine sahip bir anket çalışması da ziyaretçilerimizin fuarı mükemmel şekilde değerlendirdiklerini ortaya koydu. Konuklarımızın %95’iticari faaliyetleri bakımından çok iyi ila tatmin edici sonuçlar elde etmiş. Her kategorinin %96’sı yeniden ziyaret etme niyetini (çok) yüksek olarak belirtmiş ve Interlift’i her zaman için başkalarına tavsiye edeceklerini ifade etmiş. Bu yargı bizim için çok önemli, çünkü nihayetinde işinin ehli asansör uzmanlarından geliyor: Ziyaretçilerin %85’i karar alıcılar olarak yatırım kararlarında pay sahibidir.

 

Organizatör AFAG – Sergileyicilerle iç içe

Birinci sınıf bir hizmet şirket büyüklüğünden kaynaklanmaz, bilakis bir bakış açısı meselesidir. Ve bu Interlift’in organizatörü olan özel AFAG Messen und Ausstellungen GmbH için doğrudur. Bu yaklaşımla Interlift  servis otobüsleri uygulamaya konmuş olup bu otobüsler sayesinde konuklarımız havaalanından ve garlardan Augsburg Fuarı’na kolaylıkla gelebilmektedir. Fuar düzenleyicilerdeki devamlılık da çok önemlidir: Böylelikle sizlere yıllardır uzman muhataplar yardımcı olmakta, ister Interlift proje yönetiminden olsun ister AFAG-Technik’ten olsun azimle çalışmakta olan personelimiz katılımcı şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak için çaba göstermektedir.

 

AFAG’ın bu çabalarının sergileyicilerimiz nezdinde nasıl karşılık bulduğunu Gelszus Fuar Pazar Araştırmaları şirketi tarafından gerçekleştirilen son anket çalışmasının sonuçları göstermektedir: Bu ankete göre sergileyicilerin %83’ü fuar ekibinden aldıkları destek hizmetini 1 (= çok memnunum), 2 veya 3 notuyla değerlendirmektedir. AFAG organizasyonuna ise toplamda %85 oranında 1, 2 ve 3 notu verilmektedir. AFAG’in tüm dünyada Interlift için yapmış olduğu reklam ve tanıtım çalışmaları da sergileyicilerce çok iyi bulunmakta, ankete katılanların %88’i için 1, 2 ve 3 notlarını hak etmektedir.

 

Interlift 2019: Büyümenin devam etmesi planlanıyor

Prömiyerimizden bu yana geçen 27 yıl içerisinde Interlift’in yayıldığı alan dört katından fazlasına ulaşmıştır. Augusburg Fuarı’nın salon kapasiteleri niteliksel açıdan da belirgin ölçüde artış göstermiştir. Günümüzde Bavyera’nın üçüncü büyük fuar alanı yüksek performanslı, hesaplı ve Interlift için en iyi derecede uygun bir lokasyon olarak öne çıkmaktadır. Interlift 2019 için 2 numaralı yeni fuar salonu hizmete alınacak olup bu salon yaklaşık 8 bin 500 metrekare yüzölçümüyle Augusburg Fuarı’nın en büyüğüdür.

 

Fuar hazırlıkları start aldı: Ağustos 2018 planları

Şubat ayı başında Interlift2019 için katılma belgelerinin gönderilmesine başlandı. Bu belgeleri www.interlift.deadresinden de bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Katılmayı düşünen bütün sergileyiciler için önemli bir husus var: Fuar salonlarının proje yönetimi tarafından planlanmasına Ağustos 2018’de başlanacağından sergi standınızın bulunmasını istediğiniz noktalara ilişkin isteklerinizin mümkün mertebe dikkate alınabilmesi bakımından katılım başvurularınızın en geç o tarih itibariyle proje yönetimimizin eline geçmiş olması gerekmektedir.

 

Ocak ayı sonu itibariyle Kahire’deki Lifttech Expofuarında Interlift 2019 için tüm dünyada promosyon çalışmalarına start verilmiş olup çalışmalar şubat sonunda Mumbai’deki IEE EXPO ile devam edecektir. AFAG bünyesindeki proje müdürü Joachim Kalsdorf meslek uzmanımız VFA-Interlift e.V.nin temsilcileri ile birlikte dünyanın önde gelen bu Interlift Fuarı’nı önemli bütün asansör fuarlarında tanıtacaktır. İlgilenen şirketler için ise bu etkinliklerin Interlift Fuarı’na katılım amacıyla ilk ilişkilerin kurulması bakımından önemli fırsatlar sunacağını ifade eden Joachim Kalsdorf, “Yurtdışındaki asansör fuarlarında sergileyicilerimizi ziyaret ediyor ve ilgililere Augusburg’daki fuarımıza katılım ile ilgili olarak danışmanlık veriyoruz.” diyor.

 

VFA-Forum Interlift 2019

 

Sürekli artan katılımcı sayısı VFA-Forum’un ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu kanıtlar nitelikte. 2019senesinde fuar ziyaretçilerimizin onda biri bu kaliteli eğitim çalışmasına katılmış ve bu çok değerli bilgi paylaşımı fırsatından yararlanmıştır: 2 bin 200’ü aşkın dinleyici kaydedilmiştir. 2017 senesinde de VFA-Interlift e.V.uluslararası alanda kabul görmüş bu bilgi platformunu tüm dünyadan branşımızın güncel konularına ilişkin katkılarıyla kullanıma sunacaktır. Önümüzdeki sene için konuşma ve konferans etkinlikleri için çağrılar Eylül 2018 başında gönderilecektir.”

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0HYiCqffwA
https://t.co/ALozO7UtoC
RT @IPEKUMUTDUNYASI: #DMDyibirlikteduyuralım çocuklarımız için mücadeleye devam @FOXTurkiye @FOXhaber @ShowTV @startv https://t.co/mXH8VO0o…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter