Akıllı Teknolojiler Sayesinde Dijital Bir Gelecek Oluşturulmalıdır

Uluslararası pazarda sattığın ürünler ne kadar sınırlı, marka sayın ne kadar az olursa o ülkenin saygınlığı da aynı oranda az olur.

Akif Temelli Makine Mühendisi TOSYÖV Genel Sekreteri

Uluslararası pazarda sattığın ürünler ne kadar sınırlı, marka sayın ne kadar az olursa o ülkenin saygınlığı da aynı oranda az olur.

 

Şirketler akıllı teknolojiler sayesinde, mevcut işyerini yönetmek yerine dijital bir gelecek yaratmaya çalışmalıdırlar. Dijitalleşme şirketlerin gelecekteki varlığı açısından gereklidir.

 

Dijitalleşme iş dünyasında rekabet avantajı anlamına geliyor. Dijital teknoloji tüm sektörlerde yenilikçi hizmetler sunmak, hızı arttırmak, süreçleri kolaylaştırmak, yeni müşterilere, yeni coğrafyalara ulaşmak, yeni gelir fırsatları yaratmak için kullanılıyor.

 

Şirketler akıllı teknolojiler sayesinde; büyüme, verimlilik, karlılık, rekabet şartlarını korumayı sağlarlar. Şirketlerde büyüme, müşteri dinamikleri ve taleplerine uyum sağlayan müşteri deneyimleri ve ilişkileri ile elde edilir. Şirketlerde yüksek karlılık ve büyüme hareketlerini gerçekleştirmede en önemli bariyer dijital dönüşüm sürecine uyum sağlamakla olur. Şirketler öncelikle dönüşüm için temel iş süreçlerini, organizasyon yapılarını ve stratejilerini analiz etmeli, hangi uygulamanın, hangi platformda, hangi çözümlerle dijital olgunluk kültürüne daha uygun olacağını tespit etmelidirler.

 

Yapılmaması halinde değer katmayan yatırımlar içine girerek verim alınmayan bir dönüşüm için zaman harcamış olacaklardır. Mevcut işleri yönetmek yerine dijital bir gelecek yaratılmalıdır. Dijital dönüşümü birkaç teknolojiye indirgemek mümkün değildir. Büyük veri yapay zekâ nesnelerin interneti, yazıcıların çığır açan etkisi yeni dönemi başlatmaktadır.

 

Bu döneme endüstri 4.0 tanımlaması yapılmaktadır.

 

Asansör sektöründe de kaçınılmaz olarak dijital teknolojiye uymak zorundayız. Bu anlamda yatırım yapılması Ar-Ge çalışmalarının arttırılması gerekmektedir.

Rate this item
(0 votes)
M.Akif Temelli

Mehmet Akif TEMELLİ (Genel Sekreter)- (EMASGEZ Asansörleri Genel Müdürü)
Makine Mühendisi, TOSYÖV Genel Sekreteri

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

den/dan Instagram
Az önce bir fotoğraf paylaştı https://t.co/6S77FEfcNG
https://t.co/wBYsY4dQRc
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. https://t.co/5pfeNlrAZl
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter