INELEX 2018, 26-28 NİSAN 2018’DE İZMİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

INELEX 2018 11. Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı 26-28 Nisan 2018 tarihleri arasında İzmir Fuar Alanı’nda gerçekleştirildi. Fuara asansör sektöründe faaliyet gösteren aksam üreticileri, asansör montör firmaları, yetkili servisler, sektörel dernekler, yayın organları, sektöre elaman yetiştiren meslek liseleri ve oda temsilcileri katılım sağladı.

Asansör sektörünün İzmir buluşması INELEX 2018  11. Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı, 26-28 Nisan günleri arasında Fuarİzmir’de düzenlendi. İki yılda bir Efor Fuarcılık’ın Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (EAYSAD) işbirliğiyle düzenlediği fuar, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından sektör profesyonellerine önemli iş fırsatları sundu.

 

ASFED, MMO, EMO, EAYSAD gibi sektörün önemli kuruluşlarının destek verdiği, milyonlarca insanın kullandığı ulaşım aracı asansörlere dair en yeni ürün, teknoloji ve uygulamaların sergilendiği INELEX 2018’de yaklaşık 150 firma ve marka stant açarak ürünlerini sergiledi.

 

Fuar ile ilgili olarak bir açıklama yapan Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigile İşleyen, kentsel dönüşüm projelerinin de kazandırdığı ivme ile inşaat sektöründe asansör ihtiyacında ciddi bir artış yaşanacağını vurguladı. Nuray Eyigele İşleyen, “İnşaat sektöründeki projeler, modernizasyon ve çevre ülkelerdeki gelişmeler pazarın büyümeye devam edeceğini gösteriyor. Sektör INELEX 2018 Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı’nda geldikleri son noktayı ortaya koydular. Katılımcılarımız, pazara hakim olma güçlerini bir kez daha kanıtladılar. Asansör aksamı üretici ve tedarikçilerini, taahhüt firmaları müteahhitleri, mimarları, mühendisleri, emlak yatırımcılarını, kamu yöneticilerini, yerel yöneticileri ve akademisyenleri biraraya getirdik.” dedi.

 

İzmir’de kapılarını açan 11. Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı’nda (INELEX) sergilenen yapay zeka kullanılan asansörler büyük ilgi topladı

11.’si gerçekleştirilen INELEX Fuarı’nda yapay zeka kullanılan asansörler büyük ilgi topladı. İnşaat sektörünün büyümesi, asansör teknolojilerinin de gelişmesini hızlandırdı. Teknolojik gelişmeler insanoğlunun tüm yükünü çeken yapay zekalı akıllı asansörleri tasarlamayı başardı. İnşaat sektörünün büyümesi ve gelişmesiyle asansör teknolojilerinin de hız kazandığını kaydeden Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigele İşleyen, asansör sektörünün gelişen teknolojiye ayak uydurarak yapay zekalı, akıllı asansörler tasarlamaya başladıklarını hatırlattı. 

 

Dünyada günde 1 milyar yolcu taşıyan 12 milyon yarı otomatik dikey ulaşım sistemi bulunduğunu ve bu sayının her geçen gün arttığını vurgulayan Nuray Eyigele İşleyen, şunları kaydetti: “Türkiye’deki kentsel dönüşüm ile birlikte asansör sektörü ciddi bir ivme kazandı. Sektördeki baş döndüren gelişmeleri sergilediğimiz fuarımız ilgi odağı oldu. Asansör ve diğer ekipman tedarikçileri, imalatçılar, müteahhitler, proje yönetim temsilcileri, mimarlar, inşaat ve elektrik mühendisleri ve diğer mühendisler, asansör bakım firmaları, servis firması sahipleri ve danışmanları doğru yatırım kararları almak için organizasyonumuzu ziyaret ettiler.”

 

Türkiye Avrupa’yı geride bıraktı

Türkiye’de yapay zeka kullanılan yeni nesil teknolojilerle üretilmiş asansörlere büyük talep olduğunu belirten Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (EAYSAD) Mert Öğüşlü, “Türkiye’de uzun süredir hareketli olan inşaat sektörü, kentsel dönüşüm nedeniyle önümüzdeki yıllarda da bu canlılığını sürdürecek. Bu nedenle Türkiye asansör pazarı da çok canlı. Üstelik yapay zeka kullanılan yeni nesil teknolojilerle üretilmiş asansörlere de büyük talep var. Türkiye’de yılda ortalama 25 bin adet asansör ünitesi montajı yapılıyor. Sektörün yüzde 5.5 ila yüzde 7 büyümesi ve toplam pazarın 1 milyar Euro’yu aşması Türkiye’deki asansör pazarının daha da büyüdüğünü gösteriyor. Bu büyüme hızı ile Türkiye, birçok Avrupa ülkesini geride bırakmış durumda.” dedi.

 

Engelli asansörleri ilgi odağı

INELEX 11. Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı’ndaki birbirinden özel stantlarda son teknoloji ürünler sergilendi. Ses, parmak izi ve cep telefonları ile kumanda edilebilen yapay zekalı akıllı asansörlerin yanısıra, dubleks evlerin katları arasında kullanılan engelli asansörleri, merdiven çıkabilen engelli asansörleri de ziyaretçiler tarafından ilgi ile takip edildi.

 

Türkiye’den ve dünyadan çok sayıda sektör profesyoneli INELEX 2018’i ziyaret etti

Türkiye’nin tüm bölgelerinden asansör sektörünün paydaşları INELEX 11. Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı’na geldi. Gürcistan, Ukrayna, Azerbaycan, Arnavutluk, Libya, Lübnan, Filistin, Fas, Tunus, Mısır, Fransa, Sırbistan, Malezya ve Sudan başta olmak üzere yaklaşık 30 ülkeden sektör profesyonelleri de fuarı ziyaret etti. Fuardaki ziyaretçi sayısının iki yıl önceki buluşmaya göre önemli ölçüde arttığı görüldü. Bu artışta sektör profesyonellerinin  TS EN 81 -20 standarlarında üretilen ürünleri incelemek istemeleri de etkili oldu.

 

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

@MuzafferYasar42 @ieeedumlupnarcs @RoyalCert_TR @DumlupinarOBS @dpukonsey @ieeetrsb @Dputv @GundemAsansor Muzaffer… https://t.co/UtvlZgfZWm
@MuzafferYasar42 @RoyalCert_TR @emoorgtr @bursaemo @MMOtmmob @MMOBursa @Bursad1994 @asansormuh @Bursagundemi Yaptığ… https://t.co/zoC4tOWelx
Asansör Vizyon ve Lift Vision İOS ve Android mobil uygulamaları çok yakında sanal marketlerde
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter