ASANSÖR SEKTÖRÜ, ‘INELEX 2018 AÇILIŞI’NDA BULUŞTU

Efor Fuarcılık tarafından İzmir’de düzenelenen INELEX 2018’in açılış törenine; T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri, Gürcistan Sanayi Bakanlığı yetkilileri, asansör sektöründe faaliyet gösteren başta ASFED olmak üzere STK başkanları ve temsilcileri, MMO ve EMO temsilcileri ile sektör profesyonelleri katıldı.

Efor Fuarcılık tarafından İzmir’de düzenelenen INELEX 2018’in açılış töreni yoğun bir katılım ile yapıldı.

 

Açılış törenine T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Sanayi Genel Müdürlüğü Asansör ve Teleferik Şube Müdürü İlyas Menderes Büyüklü, Gürcistan Acaristan Sanayi Bakanlığı Asansör Daire Başkanı Timur Akıvendi, Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) Başkanı Yusuf Atik, Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (EAYSAD) Başkanı Mert Öğüşlü, Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayi İş Kadınları Derneği (AYSKAD) Başkanı Yasemin Bulut, STK, MMO ve EMO temsilcileri ile çok sayıda sektör profesyonelleri katıldı.

Törenin açılış konuşmasını Efor Fuarcılık Genel Müdürü Nuray Eyigile İşleyen yaptı. Nuray Eyigile İşleyen konuşmasında açılış törenine katılan protokol ve misafirleri selamladıktan sonra INELEX 2018 Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı’nın 11.’sini düzenlediklerini kaydetti. Fuarlarının iki yılda bir düzenlendiğini belirten Nuray Eyigile İşleyen; “Bu sene 11.’sini düzenlediğimiz fuarımız asansör sektöründe faaliyet gösteren 150 firmayla birlikte ziyaretçilerini ağırlayacak. Bu ziyaretçilerimiz arasında yaklaşık 30 ülkeden gelen yabancı ziyaretçilerimiz de bulunuyor. INELEX 2018 bu sene ziyaretçilerine en güzeli en yeniyi görme imkanı sağlıyor. Hep birlikte en son teknoloji ürünleri inceleme fırsatı yakalayacağız.” dedi.

 

Konuşmasında başta ASFED olmak üzere tüm sektör derneklerine desteklerinden dolayı teşekkür eden Nuray Eyigile İşleyen, tüm katılımcılara ve ziyaretçilere iyi bir fuar geçirmeleri temennisinde bulundu.

 

EAYSAD Başkanı Mert Öğüşlü; "Sektörün en önemli sorunu haksız rekabet."

Açılış töreninde EAYSAD Başkanı Mert Öğüşlü de bir konuşma yaptı. Mert Öğüşlü konuşmasında, INELEX Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı’nın ilk olarak 1998 yılında düzenlendiğini ve o yıldan bu yana EAYSAD’ın fuarı aralıksız olarak desteklediğini söyledi. INELEX Fuarının sektördeki gelişmelerin takip edilebilmesi için, sektör profesyonellerin talebi ile gerçekleştirildiğini söyleyen Başkan Mert Öğüşlü; ”INELEX Fuarı her geçen sene sektör profesyonellerinin desteğiyle büyümüştür. 11.’sini düzenlediğimiz bu sene de katılımcı firmalarımıza bakıldığında görülmektedir ki; fuarımız profesyonel bir ihtisas fuarı haline gelmiştir. INELEX, asansöre dair en son teknolojilerin ve yeniliklerin bir arada segilendiği, asansör aksamı üretici ve tedarikçilerinin, asansör taahhüt firmalarının, müteahhitlerin, mimarların, yerel üreticilerin, bina yöneticilerinin ve akademisyenlerin bir araya geldikleri bir platform olarak Türk Asansör Sektörü’nün yurtiçi ve yurtdışı tanıtımına önemli katkılar sağlamaktadır.” diye konuştu.

 

Sektör sorunlarına da değinen Öğüşlü, sektörün en önemli sorununun haksız rekabet olduğunu iddia etti. Öğüşlü konu ile ilgili olarak; “Ülkemizde ne yazık ki bazı firmalar maliyet analizini düzgün yapmayarak düşük ve gerçekçi olmayan fiyatlarla iş alarak kalitesiz üretimler yapıyor. Belgeli, düzgün ve kaliteli işler çıkaran firmalar ise bu tarz firmalar sebebiyle iş hayatında haksız rekabet ile mücadele etmek zorunda kalıyor. Yapılan düşük fiyatlı kalitesiz işler yüzünde asansör sektörü kamuoyunda güven ve itibar kaybediyor.

 

Sektörümüzün kamu oyunda sadece asansör kazalarıyla gündeme gelmesi de ayrıca üzücü bir durumdur. Halbuki sektörümüz günümüz şartlarında dünya markaları ile rekabet edebilecek güce erişmiştir.” dedi.

 

Türkiye ekonomisine asansör sektörünün katkılarının arttırılabilmesi, istihdam, katma değer ve ihracatın fazlalaşması için ‘yerli malı’ kullanımının önemine de dikkat çeken Öğüşlü, sektör adına tüm kamu kurum ve kuruluşlarına ‘yerli malı’ kullanımı konusunda daha duyarlı olmaları çağrısında bulundu.

 

ASFED Başkanı Yusuf Atik; “Asansör sektörünün sorunlarının çözümü birlik ve beraberlikten geçiyor”

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) Başkanı Yusuf Atik açılış töreninde yaptığı konuşmada 11.’si düzenlenen INELEX 2018’in daha önce yapılan INELEX fuarlarına göre çok daha iyi ve gelişmiş olarak gördüğünü söyledi. ASFED Başkanı Yusuf Atik de EAYSAD Başkanı Öğüşlü gibi düşündüğünü ve asansör sektörün en önemli sorununun haksız rekabet olduğunu söyledi. Türkiye’nin asansör sektörü için çok fazla iş olanağı sağlamasına rağmen asansörcülerin para iddi eden Atik, “Asansör sektörünün sorunlarının çözümü birlik ve beraberlikten geçiyor.” dedi.

 

Asansör sektöründe faaliyet gösteren firmaların ortaklıklar kurarak büyük projelere talip olmaları gerektiğini söyleyen Atik, küresel firmalar ile rekabet edebilmenin tek yolunun birleşerek güçbirliği yapmaktan geçtiğinin altını bir kez daha çizdi.

 

ASFED Başkanı Yusuf Atik, INELEX 2018’in İzmir’de yer alan ve Türkiye’nin en büyük fuar ve kongre merkezi kompleksi olan Fuar İzmir’de yapılmasından duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. Atik konuşmasını; “11.’si düzenlenen INELEX 2018 Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı’nın asansör sektörüne hayırlı olmasını ve nice seneler devam etmesini dilerim.” diye bitirdi.

 

Konuşmaların ardından kurdele kesim törenine geçilerek  INELEX 2018 fuarına katılan firmaların stantları gezildi.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

@MuzafferYasar42 @ieeedumlupnarcs @RoyalCert_TR @DumlupinarOBS @dpukonsey @ieeetrsb @Dputv @GundemAsansor Muzaffer… https://t.co/UtvlZgfZWm
@MuzafferYasar42 @RoyalCert_TR @emoorgtr @bursaemo @MMOtmmob @MMOBursa @Bursad1994 @asansormuh @Bursagundemi Yaptığ… https://t.co/zoC4tOWelx
Asansör Vizyon ve Lift Vision İOS ve Android mobil uygulamaları çok yakında sanal marketlerde
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter