WEE EXPO’DAN  NOTLAR

Mayıs ayında Şangay Ulusal Kongre ve Sergi Merkezi’nde düzenlenen  Çin Uluslararası Asansör Fuarı, WEE EXPO ile başarılı bir fuarı daha geride bıraktık.

Stefanos PARIZYANOS

 İda İstanbul Lift Genel Müdürü

 

İki senede bir düzenlenen ve asansör sektörünün sayılı organizasyonları arasında haklı bir yer edinen WEE EXPO Çin Uluslararası Asansör Fuarı, bu sene dünyanın farklı coğrafyalarından 130 bin ziyaretçi ağırladı.

 

Biz de, İda İstanbul Lift olarak Türkiye distribütörlüğünü yaptığımız GEM ile birlikte fuarda değerli Türk misafir ve dostlarımızı ağırladık.

 

Fuarın genel başarısı katılımcı firmalara da yansıdı. GEM firması adına da başarılı geçen bir fuar olduğunu söyleyebilirim.

 

Asansör makine üretiminde 40 yıllık tecrübeye sahip 3 mühendis tarafından 2000’li yılların başlarında kurulmuş olan General Elevator Machines S.r.L. (GEM) firması; WEE EXPO’da

Türkiye’nin yanı sıra Endonezya, Bangladeş, Arjantin, Şili, Mexica, Iran, Rusya, Ukrayna, Azerbeycan, Gürcistan, Belçika, Almanya gibi farklı kıtalardan iş ortaklarını da misafir etti.

 

GEM, 20 yıla yaklaşan sektör geçmişinde sürekli gelişim gösteren bir firma. Kaliteden hiçbir şart altında ödün vermiyor. Üretimini yüzde 100 İtalya’da yaparak buradan 35 ülkeye ihracat gerçekleştiren GEM, yılda 20 bin adede yaklaşan üretim kapasitesine sahip.

 

2011 yılından bu yana uluslararası firmaların dişlili makine modernizasyon partneri olan GEM, satış sonrası hizmetleri ve teslimat sürelerinin kısalığı ile de ön plana çıkıyor.

 

Son 10 yıldır; özellikle Almanya, İstanbul ve Çin asansör fuarlarına katılan GEM firması, bu sayede hem global vizyonunu destekliyor, hem de kalitesiyle güvenilirliğini kazandığı iş ortakları ile bir araya geliyor.

 

 

Hepu Power ile keyifli bir akşam geçirdik

WEE EXPO 2018’de, Hepu Power dünyanın farklı bölgelerindeki distribütörlerini ve müşterilerini beş yıldızlı bir otelde bir akşam yemeği düzenleyerek misafirperverliğini gösterdi.

 

Bu bağlamda Türkiye, Gürcistan, Endonezya, Bangladeş, Hindistan, İtalya, İran ve daha sayamadığım birçok başka ülkeden misafirlerin katılımıyla keyifli bir akşam geçirdik.

Düzenlenen akşam yemeğinde Hepu Power firmasının sahibi Mr Kent Li bir teşekkür konuşması yaptı. Mr. Li konuşmasında, 2017 yılında 116 bin adet senkron motor ürettiklerini belirterek, bu başarıda önemli katkıları olan ve akşam yemeği davetine katılan iş ortaklarına şükranlarını sundu.

 

Mr. Li, Hepu Power’ın 2017 yılında gerçekleştirdiği diğer bir önemli başarısının ise; Çin markası olan Leopard otomobillere ürettikleri elektrikli araba motoru olduğunu gururla anlattı.

 

Dişlisiz asansör makinesi üretiminde birinci önceliklerinin; kaliteden ödün vermeden, yüksek verimli, tork değerleri ile diğer makinelerden kendini ayıran, sessiz  ve titreşimsiz çalışan,  fiyat - fayda dengesi ile müşterilerine destek ve değer katmak olduğunu dile getiren Bay Li konuşmasının bitmesiyle bütünm misafirleri ile masalarında birebir ilgilendi.

Türkiye’de 2016 yılından bu yana satışını ve tek distribütörlüğünü yaptığımız Hepu Power makinelerin performansı bizi ve müşterilerimizi de etkiledi. 2017 yılı sonunda Hepu Power markalı 500’ü geçen senkron motoru müşterilerimiz ile buluşturduk. Adım adım müşteri sayımızı arttırıyoruz. 2018 yılında ise yüzde 100 oranıda bir atış yakalayarak Hepu Power markasında 1000 adetlik satışı geçmeyi ve iş ortaklarımızın güveni doğrultusunda onlara hizmet edebilmeyi hedefliyoruz. Özellikle 1,6-2,5 m/sn hızlardaki fiyat fayda dengesi ile öne çıkan makinelerimiz bizi tercih eden firmaları zorlu rekabet koşullarında bir adım daha öne taşıyor.

 

Hepu Power firmasının sahibi Mr Kent Li ev sahipliğinde düzenlenen akşam yemeği programında bizleri yalnız bırakmayarak onurlandıran değerli Türk ve Gürcü dostlarıma bir kez daha bu vesileyle teşekkür etmek istiyorum.

 

Canny ziyaretimiz dostlarımızı memnun etti

‘Canny’; Çin’deki en büyük üretici konumunda. Dünya çapında ilk 10 asansör firması arasında olan tek Çin menşeili ve sadece üretim yapan tek firma.

 

1 milyon 410 bin metrekare kapalı fabrika alanına sahip olan Canny, 288 metre yüksekliğindeki test kulesi ile asansör sektöründeki en yüksek kuleye ve en büyük üretim tesisine sahip.

 

Kule, 21 m/sn hıza kadar asansör test edebilecek apasitede. Canny, aynı zamanda en büyük yürüyen merdiven üretim alanına sahip.

 

2015 yılında, Çin halkı için çok önemli bir ibadet yeri olan  Mt. Zhangjiajie dağının bin 300’üncü metresindeki Tainmen mağarasına Canny tarafından kurulan özel yürüyen merdivenler, firmaya bir çok ödül kazandırdı. Canny, bunun gibi, daha birçok kıtada gerçekleştirdiği özel projeler ile takdir topladı

 

“Forbes sıralamasına giren 1997 yılında kurulmuş Canny ile ilgili link : http://www.canny-elevator.com/EN/new_info.aspx?newsid=1172&NewsCateId=131”

 

Canny firmasının Türkiye satış noktası olan firmam İstanbul Lift olarak, bir çok ‘en’e sahip Canny’nin fabrikasını görülmesinin WEE EXPO 2018’de biraraya geldiğimiz sektör profesyoneli dostlarım için faydalı olacağı düşüncesiyle bir ziyaret organize etmeyi düşündüm. Beni kırmayarak bu isteğimi memnuniyetle kabul eden Bölge Genel Müdürü Bay Evan Sun’a; bizleri otelimizden alarak başlattığı gezi programı için  bir kez daha  çok teşekkür ediyorum.

 

Bay Evan Sun’un programladığı fabrika gezisi, 10 m/sn asansörün bulunduğu test kulesi tanıtımı, 50 metre yüksekliğindeki yürüyen merdiven ile ilgili bilgilendirme, merdiven ve yol fabrikası gezisi ve sonrasında da Çin mutfağının tatları ile donatılmış güzel bir öğlen yemeği ben ve geziye katılan arkadaşlarımı çok memnun etti.  Ayrıca, Bay Evan Sun’un Şangay’ın İstanbul’u aratmayan trafiğinde bizlere otelimize kadar refakat etmesi de bizleri ayrıca onurlandırdı.

 

Şangay fuarına 700 metrekarelik bir stant ile katılan Canny, global ölçekte ne kadar büyük bir firma olduğunu standındaki yoğunluk ile de gösterdi. Üç boyutlu fabrika sanal tur simülasyonu sunan teknoloji odası da görülmeye değerdi.  

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Cuma, 13 July 2018 15:09
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

@MuzafferYasar42 @ieeedumlupnarcs @RoyalCert_TR @DumlupinarOBS @dpukonsey @ieeetrsb @Dputv @GundemAsansor Muzaffer… https://t.co/UtvlZgfZWm
@MuzafferYasar42 @RoyalCert_TR @emoorgtr @bursaemo @MMOtmmob @MMOBursa @Bursad1994 @asansormuh @Bursagundemi Yaptığ… https://t.co/zoC4tOWelx
Asansör Vizyon ve Lift Vision İOS ve Android mobil uygulamaları çok yakında sanal marketlerde
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter