“GÜNEY AMERİKA, ZORLU ASANSÖR ÜRÜNLERİ İÇİN İYİ BİR PAZAR”

Zorlu Asansör Expo Elevador Brezilya’ya; asansör kayma emniyet tertibatı (paraşüt fren), hız regülatörü, hidrolik tampon, makaralı kabin pateni, kapı açma magneti, kilit, kabin patenleri ve yağdanlık ürünleri ile katıldı.

Brezilya’nın Sao Paulo kentinde düzenlenen Expo Elevador 2018’e katılan Zorlu Asansör Fabrika Müdürü Ali Rıza Akgül fuar ve fuara katılma amaçları hakkında bilgi verdi.

 

Expo Elevador 2018 fuarının Güney Amerika kıtasında yapılan tek Asansör fuarı olması açısından oldukça canlı bir fuar olduğu kaydeden Ali Rıza Akgül, “Expo Elevador 2018, bütün Güney Amerika ülkelerinin Sau Paulo şehrini Güney Amerika’nın merkezi olarak gördüklerinden dolayı Güney Amerika’daki ülkelerden gelenlerin çok olduğu bir fuar oldu. Brezilya’da üretmekte olduğumuz ürünlerin üretilmemekte olup yurtdışından ithal alınmasından dolayı buradan bir pazar payı alma şansımız olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca kabin üreten firma açısında da bu pazarda bir boşluk olduğunu gördük. Türk  kabin üretici firmalarının burada şanslı olacaklarını söyleyebiliriz.” dedi.

Fuara katılım amaçlarını da anlatan Ali Rıza Akgül, “Üretmekte olduğumuz ürünler zaten dolaylı olarak dünyanın 65 ülkesine gidiyor. Güney Amerika’da bu konuda çok açık olduğunu ve üretimin çok fazla olmayıp bütün ürünleri yurt dışından tedarik ettiklerini bildiğimiz için şanslı olduğumuzu düşünerek Expo Elevador 2018 katılım sağladık. Fuara asansör kayma emniyet tertibatı (paraşüt fren), Hız regülatörü, hidrolik tampon, makaralı kabin pateni, kapı açma magneti, kilit, kabin patenleri ve yağdanlık ürünleri ile katıldık.” diye konuştu.

 

Fuara gelen ziyaretçilerin “Türk Malı” hakkında fazla bilgi sahibi olmadıklarını kaydeden Akgül, fakat bazı Türk firmalarının yeni yeni pazara girdiği ve olumlu gelişmelerin yaşandığı Brezilya pazarında Çin mallarının ağırlıkta olduğunu gözlemlediklerini söyledi.

 

“Güney Amerika pazarı ticari olarak çok büyük ve ve iyi bir pazar olduğunu tespit ettik.” diyen Akgül, “Çok fazla sanayi olmadığı, üretimin sınırlı olduğu ve ürünlerde dışa bağımlı olduklarını gördüğümüz Güney Amerika ülkeleri, bizim için avantajlı pazarlar.  Dezavantajlarımızın ise bu kıtaya gönderilecek ürünlerin 50-55 gün gibi uzun bir sürede  ülkeye ulaşması ve ayrıca ülkede vergi oranlarının yüksek olması.” şeklinde konuştu.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

den/dan Instagram
Az önce bir fotoğraf paylaştı https://t.co/6S77FEfcNG
https://t.co/wBYsY4dQRc
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. https://t.co/5pfeNlrAZl
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter