EURO-LIFT, 14 ÜLKEDEN 100’ÜN ÜZERİNDE FİRMAYA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

2-4 Ekim tarihleri arasında Polonya’nın Kielce kentindeki Targi Kielce Gösteri ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 5. Uluslararası Asansör Fuarı EURO-LIFT, 14 ükeden 100’ün üzerinde firmaya ev sahipliği yaparken, fuarı 2 bin sektör profesyoneli ziyaret etti.

2-4 Ekim tarihleri arasında Polonya’nın Kielce kentindeki Targi Kielce Gösteri ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 5. Uluslararası Asansor Fuarı EURO-LIFT, 14 ükeden 100’ün üzerinde firmaya ev sahipliği yaparken, fuarı 2 bin sektör profesyoneli ziyaret etti.

Polonya, Almanya, İtalya, Türkiye, İspanya, İsviçre, ABD, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, İsveç, Belarus, Macaristan ve Rusya olmak üzere toplam 14 ülkeden oluşan asansör endüstrisi fuardaki yerini aldı. Bin 520 metrekarelik fuar alanında en son yeniliklerin sergilenmesi için ziyaretçiler mükemmel bir fırsat yakaladı.

 

Sürücülerden halatlara, kontrol ve güvenlik sistemlerinden asansör ölçüm sistemlerine, kapsamlı asansör iç koruma yapılarından frekans invertörlerine kadar birçok yeniliğin yer aldığı fuarda enerji tasarruflu, güneş enerjili asansörler de yerini aldı.

 

EURO-LIFT 2018’de ayrıca Avrupa Asansör Derneği (ELA) ve Ulusal Asansör Bileşen Üreticileri Birliği (ANICA) de dahil olmak üzere, Avrupa’nın en saygın ve önde gelen asansör  meslek örgürtlerinin temsilcileri de ağırlandı.

euro-lIft 2018 “Erişilebilirlik Adası”, Yatırım ve Kalkınma Bakanlığı ve PFRON Devlet Engelliler Rehabilitasyon Fonu’ndan destek aldı

Fuarda, Polonya Hükümeti’nin Erişilebilirlik Plus programı hakkında da bilgi paylaşıldı. Engelli Kişilerin Rehabilitasyonu için Devlet Fonu’nun (PFRON) himayesi altında bulunan “Erişilebilirlik Adası”standında, engelli ve yaşlı insanların ihtiyaçlarına yönelik altyapıyı uyarlamak için tasarlanmış teknik ve mimari çözümler sergilendi.  Yaşlıların ve engelli bireylerin, yaşam kalitesini iyileştirmeyi ve tüm vatandaşların kendine güvenmesini sağlamayı amaçlayan Polonya Hükümeti’nin Erişilebilirlik Plus programı ile kamusal alandaki erişilebilirliği arttırarak mimari, bilgi ve iletişim açısından doğru ürün ve hizmetler sunulararak yaşam kalitesini iyileştirmesi de hedefler arasında yer aldı.

 

EURO-LIFT, sorun odaklı bilgi ve uzmanlığa doğrudan erişim sundu

EURO-LIFT’de, fuarın bilgi ortakları tarafından düzenlenen önemli toplantılar da düzenlendi.  Polonya Asansör Üreticileri Derneği tarafından düzenlenen “Bakım, modernizasyon ve montaj - EN PN 81.20 / 50 tanıtımından bir yıl sonra perspektifte” EURO-LIFT 2018 kapsamında düzenlenen uluslararası konferansın ana konusu oldu.

 

Asansör endüstrisi eğitiminin yanı sıra “Erişilebilirlik Plus” programı kapsamında mevcut asansörlerin modernizasyonu ve yenilenmesi için finansa odaklı bilgilendirmeler de büyük ilgi gördü. Kötü bakımın asansör arıza riski üzerindeki etkileri, asansör kabininin güvenliğini sağlamak için yolcu asansörlerinin güvenliği ve doğru asansör modernizasyonu için kurallar da ele alınan konulardandı.

 

Sunum gerçekleştiren isimler de çok kapsamlıydı: Roberto Zappa, Avrupa Asansör Derneği Başkanı Roger Howkins (ARUP), Mateusz Szymański (Safel), Stormer Stefan (TUV Avusturya), Paweł Rajewski (UDT), Michał Dębski (UDT) ve Leszek Fidelus (UDT).

 

LOKUM EXPO

EURO- LIFT 2018’in fuar programı ile eş zamanlı olarak 2. Mülkiyet Bakım ve Hizmet Fuarı LOKUM EXPO kapsamında tutulan konut yöneticilerine ve konut kooperatiflerine yönelik konferanslar da katılımcılara sunuldu.

 

Öncelikle konut ve kiracı dernekleri, emlak yöneticileri, konut kooperatif kurulları ve belediye kaynakları yöneticilerinin temsilcilerini hedefleyen LOKUM EXPO’da; inşaat şirketleri, tesisatçıları, elektrik mühendisliği firmaları, ısı ve elektrik sağlayıcıları, gayrimenkul yönetim yazılımı üreticileri, bankalar, sigorta şirketleri gibi temizlik ve bakım şirketleri de tekliflerini sergiledi.

 

Türk katılımcılar

Doğu Avrupa’da asansör sektörünün en büyük buluşmasına sahne olan EURO-LIFT 2018’e Türkiye’den de 10’u aşkın firma katıldı. Türk asansör sektörünü fuarda başarı ile temsil eden firmalar; Arda Asansör, Artı Kasnak, Aybey Elektronik, Güven Çelik, Has Asansör, Kepi Asansör, Merih Asansör, Özbeşler Asansör, Prolift Asansör, Prosis Asansör, TPM Asansör, Tunçmatik Elektrik Malzemeleri oldu.

 

Uluslararası Asansor Fuarı EURO-LIFT’in altıncısı 2020 yılında yine Polonya’nın Kielce kentindeki Targi Kielce Gösteri ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Çarşamba, 09 January 2019 22:35
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

den/dan Instagram
Az önce bir fotoğraf paylaştı https://t.co/6S77FEfcNG
https://t.co/wBYsY4dQRc
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. https://t.co/5pfeNlrAZl
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter