ASANSÖR SEKTÖRÜ CNR AVRASYA ASANSÖR FUARI’NA HAZIRLANIYOR

Asansör, Yürüyen Merdiven Sanayi ve Teknolojileri Fuarı (Avrasya Asansör Fuarı), 20-23 Mart 2019 tarihleri arasında, CNR EXPO Yeşilköy’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. Dünyanın sektör bazında en önemli fuarlarından biri olan Avrasya Asansör Fuarı 25 bin metrekarelik sergi alanında düzenlenecek.

Asansör, Yürüyen Merdiven Sanayi ve Teknolojileri Fuarı (Avrasya Asansör Fuarı), 20-23 Mart 2019 tarihleri arasında, CNR EXPO Yeşilköy’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. Dünyanın sektör bazında en önemli fuarlarından biri olan Avrasya Asansör Fuarı 25 bin metrekarelik sergi alanında düzenlenecek.

CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık tarafından düzenlenecek fuarda, sektörün önde gelen 250 markası en yeni ürünlerini sergileyecek. Asansör kabininden otomatik kapı sistemlerine, elektronik aksamlardan güvenlik sistemlerine ve aksesuarlarına kadar birçok ürünün görücüye çıkarılacağı fuarda, asansörlerde periyodik bakım ve uygulamalar gibi konularda çeşitli seminerler de düzenlenecek.

Aralarında Almanya, İngiltere, Irak, Malezya, Kosova, Arnavutluk, S. Arabistan, Lübnan, Rusya, Çekya, Makedonya, Bulgaristan, Romanya, Etiyopya, Katar, Yunanistan, İspanya, Bulgaristan, Brezilya, Meksika, İran, Mısır, Cezayir, Fas, Ukrayna, Gürcistan, Pakistan’ın da bulunduğu 51 ülkeden gelecek alım heyetleri katılımcı firmalarla görüşmeler yaparak yeni iş bağlantıları kuracak.

Üretici ve tedarikçiler bir araya gelecek
Asansör sektörünün yeni tasarım ve hizmetlerinin sergileneceği, katılımcı ve sektör alıcılarının iş bağlantılarını arttıran CNR Avrasya Asansör Fuarı; katılımcı firmalara sağladığı geniş network imkanı ile kapılarını 2019’da daha güçlü açmaya hazırlanıyor.

Uluslararası olan Avrasya Asansör Fuarı; asansör sanayisinin rekabet ve marka gücünü göstereceği bir platform olarak öne çıkıyor. Fuar, sunduğu işbirliği fırsatlarıyla katılımcı firmaların ihracat hedeflerine ulaşmasına büyük katkılar sağlıyor. Türkiye’nin asansör alanında üretim ve tedarik üssü olmasını da sağlayan fuar, asansör ve yürüyen merdiven sanayinde ürün ve hizmet sağlayan firmalar arasındaki iş birliğini de güçlendiriyor.

Özellikle son dönemde teknolojiye ayak uydurarak üretim kalitesini arttıran Türk asansör sanayi, asansör üretimi ve yürüyen merdiven pazarının yurt dışına açılmasına oldukça önem veriyor. Türkiye’deki ihracat yapan sektörlerin içerisinde önemli bir yere sahip olan asansör sanayi, ulaşmak istedikleri ihracat oranlarına ise Uluslararası Avrasya Asansör Fuarı ulaşmayı hedefliyor.

Türk fuarcılık sektörünün en büyük yatırımı CNR Avrasya Asansör için çalışıyor
2017 yılında, Türk fuarcılık sektörünün en büyük yatırımı olan BIA’yı (Business Intelligence Agency) hayata geçiren CNR Holding, bu yatırım ile fuarların yabancı alıcı rakamını daha da arttırmayı hedefliyor. Bu sayede, 2018’de düzenlediği fuarların yabancı alıcı rakamlarında yüzde 50’lik bir artış yakaladı. Uluslararası İş Geliştirme Departmanı’nın da desteği ile hayata geçirdiği ve toplam 11 milyon dolarlık bir yatırım yapılan Global Pazar İstihbarat Sistemi ile dünyanın dört bir yanından sektör alıcıları CNR Avrasya Asansör Fuarı’na davet edildi. Fuarda, bu alıcıların ihtiyaçları doğrultusunda Türk firmaları ile buluşmasını sağlanacak. Bu sistem sayesinde fuara getirilecek olan sektör alıcıları katılımcı firmalarla birebir iş görüşmesi gerçekleştirecek.

CNR Holding’in alanlarında uzman ve çok sayıda yabancı dile hakim 240 profesyonel çalışanı, yabancı alıcılarla iletişime geçerken, özellikle farklı ülkelerden asansör alımı yapan ve daha önce Türkiye pazarına girmemiş alıcılara ulaştı. BIA (Business Intelligence Agency) sisteminin katkısıyla CNR Avrasya Asansör Fuarı’nı,yerli ve yabancı 35 bin sektör alıcısının ziyaret etmesi hedeflendi.

Fuarı Ticaret Bakanlığı da destekliyor
Dünya asansör sektörünün en büyük iki fuarından biri olan CNR Avrasya Asansör Fuarı’nda, Türk asansör sektörü için şimdiye kadar düzenlenen en kapsamlı “Alım Heyetleri B2B Eşleştirme Programı”ları düzenlenecek. Bu organizasyonlardan ilki CNR Holding tarafından hayata geçirilecek. CNR Holding Hosted Buyer programları çerçevesinde, yüksek alım gücüne sahip çok sayıda yabancı firma temsilcisi katılımcı firmalarla birebir iş görüşmesi gerçekleştirecek.

Diğer alım heyeti organizasyonu ise Ticaret Bakanlığı desteği ile düzenlenecek. Fuarın ticari kapasitesini oldukça yukarılara taşıyacak olan alım heyeti desteklerinden sadece fuar katılımcıları faydalanabilecek.

Fuar ziyaretçileri Türk Hava Yolları
ile indirimli uçacak
Sektörün Türkiye’deki en büyük fuarı olan Avrasya Asansör Fuarı’nın “Resmi Hava Yolu” şirketi ise Türk Hava Yolları oldu. Fuar ziyaretçileri, CNR Holding ve Türk Hava Yolları arasında yapılan anlaşma ile fuara yüzde 20 indirimli seyahat edebilecek. Ziyaretçiler, indirimli rezervasyon ve biletleme işlemlerini, Turkish Conventions üzerinden, Delege Segmesini tıklayıp, “012TKM19” etkinlik kodunu girerek elde edebilecekler.

Fuarla eş zamanlı yapılacak olan
seminerler de dikkat çekiyor
CNR Avrasya Asansör Fuarı’nda sektörün ihtiyaçlarına ve taleplerine göre belirlenen konularda düzenlenen seminer programları da dikkat çekiyor. Belirlenen programa göre fuarın ikinci günü olan 21 Mart Perşembe günü saat 14.00’da Makine Mühendisi İbrahim Özçakır’ın sunumuyla “EN 81-28”, yine aynı gün saat 15.45’te LiftAssist’ten Nurullah Pireci’nin sunumuyla “Asansörler İçin Acil Durum Merkezi” başlıklı seminerler düzenlenirken fuarın üçüncü günü olan 22 Mart Cuma günü saat 14.30’da D Kare Gözetim ve Belgelendirme Teknik Müdürü Mustafa Görmüş tarafından “Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği ve Uygulamaları” başlıklı sunum gerçekleştirilecek. Fuarın son günü ise RoyalCert Bölge Müdürü Muzaffer Yaşar “EN 81-20 Teknik Mevzuat Eğitimi” başlıklı sunumunu gerçekleştirecek.

Fuara ulaşım
Atatürk Havalimanı’nın yanında olması sayesinde, dış ülkelerden ve Türkiye’nin diğer illerinden gelen ziyaretçi, katılımcı ve konuklar İstanbul’un yoğun trafiğine girmeden CNR EXPO’ya iki dakikada ulaşabiliyor. Alternatif arterler E5, TEM Otoyolu ve Sahil Yolu’nun kesişme noktasında olan CNR EXPO’nun sahip olduğu konum avantajı bununla da bitmiyor. Marmaray, Bakırköy ve Yenikapı Deniz Otobüsü İskeleleri’ne olan yakınlık da ayrı bir avantaj.

Şehir merkezi ve havalimanına rahat ve hızlı bağlantı sağlayan metro, metrobüs, marmaray ve ido hatları fuarlara yüzbinlerce kişinin hızla ve en kolay biçimde ulaşmasını sağlıyor.

JENCODER, CNR Avrasya
Asansör Fuarı’nda
Hindistan’ın en büyük kodlayıcı şirketi JENCODER, CNR Avrasya Asansör Fuarı’na geliyor. Dünya standartlarında artımlı şaft kodlayıcıları üreten firma ayrıca ABD’li Encoder Ürünleri Şirketi’nin de teknoloji ortağı.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/q3Ju1cUK4S https://t.co/EEiA3WQDO3
https://t.co/cje7quZgmO https://t.co/tZ6ZmOdsF2
https://t.co/0cfns2Z2kz
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter