İMKON HEYETİ AVRASYA ASANSÖR FUARI'NI ZİYARET ETTİ

İnşaat Mütahhitleri Konfederasyonu (İMKON) ve TOBB İnşaat Meclisi heyeti 20-23 Mart 2019 tarihleri arasında, CNR EXPO Yeşilköy’de 4. kez kapılarını açan Asansör, Yürüyen Merdiven Sanayi ve Teknolojileri Fuarı'nda stantları ziyaret ederek katılımcılarla sektör hakkında istişarelerde bulundu.

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İnşaat Meclisi Başkanı Tahir Tellioğlu, İMKON Genel Başkan Yardımcıları ve TOBB İnşaat Meclisi Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Şahin ve Cafer Acar’dan oluşan bir heyet 20-23 Mart 2019 tarihleri arasında, CNR EXPO Yeşilköy’de 4. kez kapılarını açan Asansör, Yürüyen Merdiven Sanayi ve Teknolojileri Fuarı'nda stantları ziyaret ederek katılımcılar ile sektör hakkında istişarelerde bulundu.

Bu yıl 4’üncü kez düzenlenen, tasarım ve teknolojinin bir arada sunulduğu asansörlere ev sahipliği yapan Avrasya Asansör Fuarı, inşaat sektöründen de önemli isimleri ağırladı. İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İnşaat Meclisi Başkanı Tahir Tellioğlu, İMKON Genel Başkan Yardımcıları ve TOBB İnşaat Meclisi Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Şahin ve Cafer Acar açılış törenine katıldıkları Avrasya Asansör Fuarı’nda stantları ziyaret ederek sektör ve yeni ürünler hakkında bilgi aldı.

Yerli ve milli üretimin teşvik edilmesi gerekliliğini her platformda dile getiren İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu (İMKON) Genel Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İnşaat Meclisi Başkanı Tahir Tellioğlu, asansör konusunda da gerek resmi kurumların gerekse Türk müteahhitlerinin hassasiyet göstermeleri gerektiğini vurguladı. Tahir Tellioğlu; “Müteahhitlik sektörü olarak dünyada 2. sıradayız. Türk inşaat sektörü olarak bu başarıyı tüm alt sektörlere taşımak ve müteahhitlik sektörü ile birlikte inşaat ile ilgili diğer sektörleri de dünyada üst seviyelere çıkarmak için hepimize düşen görevler var. Bir araya gelmeli ve istişarelerde bulunmalıyız.

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu kısa adı ile İMKON, ulusal ve uluslararası müteahhitlik alanlarında faaliyet gösteren meslektaşlarımızı temsil eden 3 federasyonun birliği sağlanarak 2013 yılında kuruldu. Şu anda İMKON’a bağlı 5 federasyonumuz, 51 derneğimiz ve 120 bin üye müteahhidimiz var. Konfederasyon olarak 6 yıldır, federasyon ve dernek olarak ise 15 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteriyoruz. Ancak üzülerek söylüyorum ki bu zaman zarfında sansör sektöründe faaliyet gösteren hiç bir meslek birliği bizler ile iletişim kurmadı. Bugün buraya da inşaat sektörü ve Konfederasyonumuz için güzel çalışmalar yürüten, asansör sektöründe de önemli bir yeri olan Asansör Vizyon Dergisi’ni yayınlayan kardeşimiz Özhan Bey’in daveti üzerine katıldık.

Ekonomimizin ve sektörlerimizin hali ortada. Yaşanan sorunları hepimiz biliyoruz. Sorunları aşmak için birlikte hareket etmeliyiz. İMKON ve bağlı derneklerimiz ile bizler asansör sektörünün STK’ları ile ortak çalışmalar yapmaya hazırız. Bu konuda da Özhan kardeşimin köprü olma görevinden kaçmayacağına ve aramızdaki iletişimi eksiksiz sağlayacağına olan inancım tamdır.” dedi.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/q3Ju1cUK4S https://t.co/EEiA3WQDO3
https://t.co/cje7quZgmO https://t.co/tZ6ZmOdsF2
https://t.co/0cfns2Z2kz
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter