2. ULUSLARARASI "LIFT EXPO ALGERIA" FUARI MART 2020'DE CEZAYİR SAFEX FUAR ALANI’NDA

İlki 10-12 Aralık 2018 tarihleri arasında Cezayir Safex Fuar Alanı’nda düzenlenen Uluslararası Asansör Fuarı LIFT-EXPO Algeria'nın 2.'si 16-18 Mart 2020 tarihleri arasında yine aynı yerde gerçekleşitirilecek.

İlki 10-12 Aralık 2018 tarihleri arasında Cezayir’in başkentinde, Safex Fuar Alanı’nda düzenlenen Uluslararası Asansör Fuarı Lift Expo Algeria’nın 2.’si de aynı yerde 16-18 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Türk asansör üreticilerinden ve ihracatçılarından tam not alan Lift Expo Algeria’nın ilk etkinliğinde 30 Türk asansör üretici stant açmış, Türk üreticilerin yanı sıra Cezayir, Fransa ve Çin asansör üreticileri de fuara yoğun ilgi göstermişti. Cezayir başta olmak üzere Fas, Tunus, Libya, Ürdün, Dubai, Fransa, İtalya, Çekya, İspanya gibi ülkeler- den ziyaretçi çeken Lift Expo Algeria, 2. buluşmada ziyaretçi sayısını adet ve ülke bazında arttırmak üzere çalışmalarına hız verdi.

Fas ve Tunus’a özel çalışma

Expert Fuarcılık ve Mena Exhibitions tarafından organize edilen Lift Expo Algeria, 2. buluşmada ilkinde yakaladığı başarıyı arttırarak sürdürmek için çalışıyor. Expert Fuarcılık yetkilisi Tuncay Çeliköz’den aldığımız bilgiye göre başta Fas ve Tunus olmak üzere Libya, Mısır gibi Kuzey Afrika ülkelerine yapı- lan özel çalışmalarla Lift Expo Algeria’nın ziyaretçi sayısı kat be kat artacak. Özellikle Fas ve Tunus’a büyük önem verdiklerini belirten Çeliköz, “Bu iki ülkeden fuarımızı ziyaret etmeyen sektör profesyoneli kalmayacak” dedi.

Katılımcı firma sayısı ve metrekare yüzde 100 arttı 16-18 Mart 2020 tarihleri arasında Cezayir Safex Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek olan 2. Uluslararası Asansör Fuarı Lift Expo Algeria katılımcı firma sayısı ve fuar alanı bakımından da artış yakaladı. Özellikle Türkiye, Çin ve Avrupa’dan fuara katılan üretici ve ihracatçı firmaların sayısında önemli artış olduğunu kaydeden Çeliköz, “Lift Expo Algeria Fuarı’nın 2.’si ilkine göre yüzde 100 oranında bir büyüme yakaladı. Katılımcı firmalarımızın memnuniyetinde de aynı oranda bir artış sağlayacağımıza inancımız tam.” dedi.

Cezayir; Afrika, Arap dünyası ve Akdeniz Havzası’ndaki en büyük ikinci ülke. Dünyanın en büyük doğalgaz ve petrol rezervlerine sahip ülkelerden biri olan Cezayir petrol ve doğalgaz ihracatından güçlü bir gelir elde ediyor. Bu gelir de Cezayir’e nispeten makroekonomik istikrar getiriyor.

İnşaat sektörü Cezayir’deki en hızlı büyüyen sektörler arasında yer alıyor. Nitekim, yeni konut ihtiyacı ve bu ihtiyacın karşılanamaması ülkenin en büyük problemlerinden biri. Cezayir ekonomisi Kuzey Afrika’nın parlayan yıldızı konumunda ve Cezayir’de asansör konusunda ciddi bir talep var. Konut ihtiyacını karşılamak için yapılan projelerin çokluğu ile turizmin gelişmesi adına planlaması yapılan bin 600 adet otel inşaatı Cezayir’i önümüzdeki seneler- de de Türk ve dünya asansör üreticileri ve ihracatçıları için cazibe merkezi haline getirecek. Özellikle paket asansör konusunda ciddi bir pazar olan Cezayir’de, müteahhit firmaların ve asansör tedarikçilerinin kaliteli Türk ürünlerine talep göstermeleri de üreticilerimiz için bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0HYiCqffwA
https://t.co/ALozO7UtoC
RT @IPEKUMUTDUNYASI: #DMDyibirlikteduyuralım çocuklarımız için mücadeleye devam @FOXTurkiye @FOXhaber @ShowTV @startv https://t.co/mXH8VO0o…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter