AÇIK DENİZDE BİR TAKA OLMAK...

By Yusuf ATİK - ASFED Genel Başkanı January 06, 2020 1882 0

Değerli meslektaşlarım,

Bir açık deniz düşünün; zaman zaman pırıl pırıl güneşli, zaman zaman fırtınalı, dalgalı... Bu denizdeki bazı takalar her şey sütliman iken ileride yaşayabileceği zorlukların farkına varmadan açılır durur. İşte böyle zamanlarda ufku görmeden açılan bu takalar zannetmesinler ki güvendikleri limanlar onlara kâr eder. O güverte bir kez su aldı mı geri dönüşü olmaz. Ama bir de sadece güneşli havaların takası olmak yerine, her türlü açık denizi aşacak kabiliyette, sağlam güverteli bir gemiye dahil olmak vardır. İşte o zaman fırtınalardan zarar görmeden yoluna devam eder; seni bekleyen koşullara göre uyarılar yapan, önlemini alan, seni bu durumlara göre bilgilendiren, geleceğine yön vermene yardımcı olan sağlam bir gözcü ve sözcüye de sahip olursun. Bu gemi dalgalı denizlerde, fırtınalı havalarda ve hiç bilmediğin limanlarda senin en önemli destekçindir. İşte biz ASFED olarak; bölgesinde sektör yararına oldukça başarılı işlere imza atan 17 derneğimizle beraber tüm sektörümüzü bu geminin içinde görüyoruz.

Unutmayınız ki; dalgalı denizden fırtınalı havadan ancak güç birliği sağladığımızda sapasağlam çıkabiliriz. Burada ne kişisel ego çatışmalarına, ne de “ilkesel ihanet” söylemleriyle birbirini yaralamaya çalışanlara yer yoktur. Burada birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için mantığı ile güçlü bir sektör olmak yolunda tek ses ve tek vücut olmak vardır. Burada hep ben diyen bencil duygular ile tek bir denek üyeliği üzerinden ayrıcalıklar vadeden bir dünya değil, insanoğlunun uygar dünyadaki en büyük keşfi olan beraber yaşama kültürü vardır.

ASFED çatışı altında birleşerek sektörümüzde elde ettiğimiz başarıların meyvelerini yavaş yavaş almaya başladığımız bu günlerde gerek federasyonumuza gerekse federasyona üyelikleri konusunda sektör derneklerini karıştırmaya ve bizleri ayırmaya yıpratmaya çalışanların bu konuda başarı şansı yoktur. Geçtiğimiz günlerde asansör sektörü ASFED’in çok önemli girişimleri ile “stratejik sektör” konumuna alınmış ve önemli teşviklerden faydalanmak isteyen, sadece ASFED üyesi firma sahiplerine değil, tüm sektörümüzün faydasına sonuçlar doğurmuştur. Tam da bu günlerde birimizin hepimiz için çalıştığını görülmesi ve ASFED çatısı altında toplanmanın önemli bir itibar kazancı sağlayacağı unutulmamalıdır.

Sevgi ve saygılarımla...

Rate this item
(0 votes)

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0HYiCqffwA
https://t.co/ALozO7UtoC
RT @IPEKUMUTDUNYASI: #DMDyibirlikteduyuralım çocuklarımız için mücadeleye devam @FOXTurkiye @FOXhaber @ShowTV @startv https://t.co/mXH8VO0o…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter