MESLEK HAYATINDA 40 YILI GERİDE BIRAKAN BİR DUAYEN: AHMET UĞUR YENER

1979 yılında elektrik mühendisliği bölümünden mezun olan Ahmet Uğur Yener, meslekteki 40. yılını, EMO İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi 2019'da aldığı plaketle taçlandırdı.

40 YILLIK BİR BAŞARI HİKAYESİ

MP Yener Övünç Asansör Yönetim Kurlu Başkanı Ahmet Uğur Yener: "Başarımdaki en büyük pay her zaman yanımda olan ailemindir. Bir de beraber çalıştığım ekibim. Onlar da ailemin bir parçası...".

1979 yılında Elektrik Mühendisliği bölümünden mezun olan Ahmet Uğur Yener, meslekteki 40. yılını, EMO İstanbul Şubesi tarafından 14-16 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi’nde düzenlenen Elektrik Elektronik Mühendisliği Kongresi 2019’da (EEMKON 2019) aldığı plaketle taçlandırdı.

Ahmet Uğur Yener, sanayiye ve üretime olan merakı ile çıktığı yolda; bugün 6000 metrekarelik kapalı, 4000 metrekarelik açık alanı ve güçlü ofis kadrosu ile Pendik’te bulunan entegre tesisinde MP Yener Övünç Asansör markası ile gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında Türk asansör sektörünün aranılan isimlerinden biri olarak başarılı projelere imza atıyor.

Asansör projelendirme, tarasım ve üretim konularında yüksek üretim kapasitesi ve tecrübeli uzman kadrosu ile ayda 500 adet yarı otomatik kapı, 500 adet otomatik kapı, 150 adet kabin, 150 adet süspansiyon, 300 adet kumanda panosu üreten MP Yener Övünç Asansör, makina parkında bulunan son model CNC tezgahlarla kusursuz ölçülerde üretim yapıyor.

İhracat faaliyetlerine de büyük önem veren Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Uğur Yener bu amaçla MP Yener Övünç Asansör’ün uluslararası sertifikasyon belgelerine sahip olmasına da ayrı bir özen gösteriyor. ISO 9001-2008, TRTS – Paket Asansör Gümrük Birliği Sertifikası (Rusya – Kazakistan – Belarus), Ukrayna Paket Asansör Sertifikası, TSE – Asansör Kabini, TSE – Asansör Süspansiyonu gibi sertifikalara sahip olan MP Yener Övünç Asansör; zamanında ürün teslimi, ürün garantisi, teknik destek, yüksek kalite anlayışı ve geniş bayilik ağı ile de müşterilerine ayrıcalıklı hizmet sunuyor.

Özellikle 2017 yılında yüzde 80 civarında bir büyüme ivmesi yakalayan MP Yener Övünç Asansör, ihracat faaliyetlerini de bu dönemde yüzde 100 arttırdı. Kaliteli üretiminin ihracatta meyvelerini toplayan firma; İspanya’dan, Almanya’ya, Slovakya’dan Macaristan’a Orta Avrupa’daki bir çok ülkeye ürün ihraç ediyor. İhracat kalemlerinde kendi üretimlerinin dışında kalan ürünlerde yerli üreticiler ile işbirliği yaptıklarını kaydeden Yener, Türk malına duyduğu güveni ve sağladığı desteği de gururla ifade ediyor.

40 yıllık çalışma hayatına bir çok başarılı proje sığdıran Ahmet Uğur Yener, başarısının sırrını sorduğumuzda bizlere şu sözlere cevap verdi: “Benim bir özelliğimden ziyade, başarımın sırrı her zaman yanımda olan ailemdir. Bir de beraber çalıştığım ekibim. Onlar da ailemin bir parçası... Onlardan aldığım destek, işimi sevmem ve yılmadan çalışmakla bugünlere geldik.“

 

MP YENER ÖVÜNÇ ASANSÖR

1989 yılında ÖVÜNÇ MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. ismi ile faaliyete başlayan firma, asansör sektörünün ihtiyacı olan asansör kumanda panolarını sektöre sunmaya başladı. Bu kumanda panoları kısa zaman içerisinde sektörde iyi bir marka olarak yerini almayı başardı.

Firma, 1997 yılında YENER ASANSÖR LTD. ŞTİ. olarak yeni bir yapılanma ile asansör kapı, kabin ve süspansiyon üretimine ve A’dan Z’ye her türlü asansör parçasını Türk asansör sektörüne pazarlamaya başladı. ÖVÜNÇ MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. ise elektronik asansör aksamı üretimine devam etti, ancak pazarlama kısmı YENER ASANSÖR LTD. ŞTİ. üzerinden yürütülmeye devam etti.

1999 yılında İspanyol MACPUARSA firmasının ortaklık talebi ile ÖVÜNÇ MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. ve YENER ASANSÖR LTD. ŞTİ.’nin sürdürdüğü tüm faaliyetler, Türk-İspanyol sermayeli olarak kurulan MACPUARSA İSTANBUL ASANSÖR MAKİNELERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. adı altında faaliyet gösterecek olan yeni şirkete devredildi. Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’da birçok müşteriye ulaştı.

2002 yılında İspanyol MACPUARSA ile olan ortaklığın bitmesiyle firma tamamen Türk sermayeli, MP YENER ÖVÜNÇ ASANSÖR SAN. TİC. LTD. ŞTİ. unvanını alarak bugüne kadar yaptığı tüm faaliyetleri tek bir çatı altında birleştirdi. MP YENER ÖVÜNÇ ASANSÖR markası başarılı bir şekilde ve büyüyerek sektörüne hizmet vermeye devam ediyor.

Rate this item
(0 votes)
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0HYiCqffwA
https://t.co/ALozO7UtoC
RT @IPEKUMUTDUNYASI: #DMDyibirlikteduyuralım çocuklarımız için mücadeleye devam @FOXTurkiye @FOXhaber @ShowTV @startv https://t.co/mXH8VO0o…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter