INTERLIFT’E 517 FİRMA KATILDI

Asansör sektörünün dünyadaki en önemli fuarlarından olan INTERLIFT 2019, katılımcı ve ziyaretçi bakımından büyük bir buluşma daha gerçekleştirdi.

15-18 Ekim 2019 tarihleri arasında Ausburg’da düzenlenen ve dünyanın asansör konusundaki en önemli fuarlarından biri olan Interlift asansör fuarı, 2019’da katılımcı ve ziyaretçi bazında geniş bir buluşma daha gerçekleştirdi.

Mevcut küresel ekonomik koşullar da göz önüne alındığında büyük bir başarı yakalayan Interlift 2019, 577 katılımcı ile 46.500 metrekarelik bir alanda gerçekleştirildi. 108 ülkeden 21.200 sektör profesyonelinin konuk olduğu Augsburg’da, asansör sektöründeki yenilikler gözler önüne serildi.

Fuar şirketinden yapılan açıklamada fuarla eş zamanlı yapılan anket sonuçlarına da yer verildi. Interlift Fuarı’nın kurulduğu yıldan itibaren yakaladığı başarı ile giderek artan katılımcı ve ziyaretçi sonuçlarına dikkat çekilen anket çalışmasında, katılımcı firmaların da her geçen yıl fuardan elde ettikleri verimin arttığı kaydedildi. 
Fuarın düzenleyici firması olan AFAG, Interlift Fuarı’nın 2017 yılında yakaladığı 574 katılımcı şirket sayısını çok fazla arttıramasa da korumayı başardı. 2019’da 577 olan katılımcı şirket sayısı küresel ekonomik veriler göz önüne alındığında önemli bir başarı olarak kabul edildi.

Ziyaretçi sayısı bakımından da mevcudu koruyan Interlift, 2017 yılında 21.260 ziyaretçiyi ağırlarken 2019 yılında bu sayı 21.200 olarak kayıt altına alındı. Fuarı ziyaret eden yabancı ziyaretçilerin oranı değişmeyerek yüzde 57 olurken (2017: yüzde 58) , 2017’de 114 olan katılımcı ülke sayısı, 108’e geriledi.

 

INTERLIFT 2019’DA, 60 TÜRK MARKASI YER ALDI 

15-18 Ekim 2019 tarihleri arasında Ausburg’da düzenlenen Interlift 2019, Türkiye’den de yoğun ilgi gördü. Fuarda 60’a yakın Türk markası stant açarken, Türkiye’den fuara gelen ziyaretçi sayısı da 2017 yılına göre yüzde 2 arttı. Türk ziyaretçilerin toplam ziyaretçi sayısındaki oranı yüzde 5’e yükseldi.

Interlift 2019’da stant açarak Türkiye’yi temsil eden firmalar şöyle sıralandı; ABT Poliuretan, AH&MET Asansör, Akar Asansör, Ake Asansör, Akış Asansör, Akiş Hidrolik, Akış Kablo, Aksöz Makina, Aktif Güç Elemanları, Ametal, ARD Mühendislik, Argeset, Arkel, Artı Kasnak, Asge Mertal, Aybey Elektronik, Ayha Asansör, Bulut Makina, Butkon Asansör, Can-Lift, CNR Avrasya Fuarı, INELEX, DI-MA Asansör, Eker Makina, Elko, EMF Motor, Eren Makina, GENEMEK, Güven Çelik Halat, Haspar, Hedefsan, Has Asansör, İda Asansör, İfo Fuarcılık, İleri Lift, Kormas, Liftern Elevator, Lift Vision Magazine, Mars Elevator, Merih Asansör, Metroplast, Mik-el, Nagel Makina, Nergiz Kablo, Omarlift, Önersan, Özbeşler, Prolift, Prosis, Rate Asansör, Sanel Asansör, Selkas Makina, Stoper, Tekin Makina, TPM Asansör, Türkeli Ray, Vital Asansör.

 

INTERLIFT 2019 FORUM

Dört gün boyunca süren Interlift 2019’da çeşitli konularda yaklaşık 50 adet konferans da düzenlendi. Interlift 2019’da fuarla eş zamanlı olarak düzenlenen forumlardaki ana konular şu şekilde belirlendi:
-Yeni ürün ve hizmetler
-Ulusal, Avrupa ve uluslararası standardizasyonun geliştirilmesi ve uygulanması
-Uluslararası pazarlar:
-Brexit’ten sonra Büyük Britanya
-Geleceğin pazar Hindistan
-Ortadoğu’ya açılan kapı olarak Türkiye
-Polonya
-Güney Afrika
-Asansör 4.0: Akıllı asansörlerin akıllı kullanımı - değişen iş modelleri
-Bina Bilgisi Modellemesi: Asansör için BIM - yeni roller, süreçler ve veriler
-Asansör ve kullanıcıları: Tasarım duyguları karşılar
-Asansör sektöründe personelin niteliği: Harmanlanmış öğrenme - öğrenmenin geleceği

 

TÜRKİYE ASANSÖR PAZARI, ORTADOĞU’YA AÇILAN KAPI

Interlift 2019’da düzenlenen forumlardan biri de Türkiye asansör sektörü ile ilgiliydi.

“Türkiye Asansör Pazarı, Ortadoğu’ya Açılan Kapı” başlığı ile yapılan sunum Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), Fuar ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Mustafa Uçar tarafından yapıldı. Sunum, sektör profesyonellerinin yanı sıra, fuardaki Türk katılımcıları ziyaret için Interlift 2019’u ziyaret eden Münih Başkonsolosu Mehmet Günay, Münih Ticaret Ateşesi Ayman Ertem Çoban ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit Ünal tarafından da takip edildi.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Salı, 07 January 2020 10:09
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0HYiCqffwA
https://t.co/ALozO7UtoC
RT @IPEKUMUTDUNYASI: #DMDyibirlikteduyuralım çocuklarımız için mücadeleye devam @FOXTurkiye @FOXhaber @ShowTV @startv https://t.co/mXH8VO0o…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter