CNR AVRASYA ASANSÖR FUARI

Reha Tartıcı; "Dünyanın ilgi ile takip ettiği ve bu yıl 5’incisini düzenleyeceğimiz CNR Avrasya Asansör Fuarı, bu yıl sektörün hedef pazarları arasında yer alan Orta Doğu, Doğu Avrupa, Orta Asya, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndan ziyaretçilerini ağırlayacak. Bugüne kadar düzenlenmiş en geniş kapsamlı alım heyeti organizasyonuna da ev sahipliği yapacak olan fuarımızı ABD Ulusal Asansör Müteahhitler Birliği, TOKİ ve Emlak Konut yetkililerinin yanı sıra mimarlar ve bina yönetim firmaları da ziyaret edecek. Fuarımıza bu yıl 4 günde 40 bin sektör profesyonelinin katılımını bekliyoruz."

CNR Avrasya Asansör Fuarı 21-24 Ekim 2020 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar merkezinde gerçekleştirilecek. Yaşanan pandemi sebebiyle çok sayıda fuarın iptal olduğu 2020 yılında sektörün bölgedeki en kapsamlı tek buluşması olması, CNR Avrasya Asansör Fuarı’na ayrı bir özellik katıyor.

Reha Bey merhaba. CNR Avrasya Asansör Fuarı hakkında bilgi verebilir misiniz?
Merhaba. CNR Holding kuruluşlarımızdan İstanbul Fuarcılık tarafından Türkiye Asansör Sanayicileri Federasyonu (Türkiye ASFED) ve Tüm Asansör Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TASİAD) işbirliğiyle, T.C. Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB desteğiyle organize edeceğimiz 5. CNR Uluslararası Avrasya Asansör, Yürüyen Merdiven Sanayi ve Teknolojileri Fuarımız, 21 – 24 Ekim 2020 tarihleri arasında CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak. 50’si yabancı 300’ün üzerinde katılımcı firmanın asansör ve yürüyen merdiven yedek parça ve teknik hizmetleri, fuarımızda sektör profesyonellerine tanıtılacak.

2020 yılında, İstanbul’da düzenlenecek tek asansör ve yürüyen merdiven fuarı olan CNR Avrasya Asansör Fuarı’nın katılımcılarına sağlayacağı avantajlar ve 2020 yılı hedefi ile ilgili neler söylemek istersiniz?
Sizin de belirttiğiniz gibi; 2020 yılında sektörün bölgedeki en kapsamlı tek buluşması olması, CNR Avrasya Asansör Fuarı’na ayrı bir özellik katıyor. T.C. Ticaret Bakanlığımızın katılımcı firmalara stant ve alan teşviki uyguladığı fuarımızın, Türk asansör sektörünün birleştirici gücü olmasının yanı sıra sektörün uluslararası ticaretine de büyük katkılar sağlamasını bekliyoruz. Türkiye’nin en büyük asansör üreticileri ile dünyanın önde gelen büyük alıcılarını tek çatı altında bir araya getirecek olan fuarımız, sektörün ülkemizde ve dünyadaki gelişimine katkılar sunacak. Mevcut pazarların pekiştirileceği, yeni pazarların ise keşfedileceği fuarımız, asansör sektörüne yeni bir ivme kazandıracaktır. Fuar kapsamında düzenlenecek olan B2B ikili iş görüşmeleri sayesinde sektörün ihracattaki ağırlığı da artacak, Türk asansör sanayinin son teknoloji ile üretilen ürünleri, dünyanın dört bir yanında başarıdan başarıya koşacaktır. Özellikle tüm dünyayı etkisi altına alan mevcut durum karşısında tedarik zincirleri bozulan satın almacıların yoğun ilgisi, fuarımızı daha kıymetli bir hale getirmektedir.

Fuarınızın tanıtım faaliyetlerini okurlarımıza anlatır mısınız?
Tanıtım faaliyetlerimiz şirketimiz bünyesinde oluşturulan yurt içi ve yurt dışı satış ve pazarlama ekibimiz tarafından ülkemizde ve bölgede büyük bir titizlikle yürütülüyor. Yurt dışı ekiplerimiz sahip olduğumuz uluslararası acente ağıyla sürekli iletişimde kalarak, küresel arenadaki gelişmeleri yakından takip ediyor; ülke ve bölge bazlı tanıtım stratejileri geliştiriyor. Sektöre yön veren STK’lar ile işbirliğinin de gerçekleştirildiği tanıtım faaliyetlerimiz kapsamında, sektörü ilgilendiren uluslararası fuarlarda stant açıyor ve binlerce adet broşür dağıtımı yapıyoruz.

Yerli üretimin destekçisi olan CNR Avrasya Asansör Fuarı’nda hangi pazarlardan ziyaretçi bekleniyor?
Dünyanın ilgi ile takip ettiği ve bu yıl 5’incisini düzenleyeceğimiz CNR Avrasya Asansör Fuarı, bu yıl sektörün hedef pazarları arasında yer alan Orta Doğu, Doğu Avrupa, Orta Asya, Kuzey Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndan ziyaretçilerini ağırlayacak. Bugüne kadar düzenlenmiş en geniş kapsamlı alım heyeti organizasyonuna da ev sahipliği yapacak olan fuarımızı ABD Ulusal Asansör Müteahhitler Birliği, TOKİ ve Emlak Konut yetkililerinin yanı sıra mimarlar ve bina yönetim firmaları da ziyaret edecek. Fuarımıza bu yıl 4 günde 40 bin sektör profesyonelinin katılımını bekliyoruz.

Fuarınıza sağlanan devlet destekleri ve yapılan işbirlikleri hakkında bilgi verebilir misiniz?
T.C. Ticaret Bakanlığı, 2020 yılında “Sektörel Nitelikli Uluslararası Yurt içi Fuarların Desteklenmesine İlişkin 2014/4 sayılı Karar” kapsamında CNR Avrasya Asansör Fuarı’na verdiği destek limitini arttırdı. Alanında 2020 yılının İstanbul’daki tek uluslararası fuarı olma özelliği bulunan CNR Avrasya Asansör Fuarı’nın 76.000 TL olan üst limiti, yeni düzenleme ile 82.000 TL’ye yükseltildi. BU sayede destek kapsamında Bakanlığımızca alınan kararın uygulama usul ve esaslarındaki yükümlülükleri yerine getiren fuar katılımcılarımız, yer kirası ve stant maliyetleri için ödenen fatura tutarının 82.000 TL’ye kadar olan kısmının yüzde 50’sini geri alabilecekler.

İş birliği kapsamında ise; 65 ülkeden 1.000 kişilik alım heyeti fuarımıza katılacak. Örneğin Almanya asansör sektörünün en önemli STK’ları ile asansör tedarikçileri ticaret yapmak için fuarımıza gelecekler.

Asansörlerde hijyen şu sıralar asansör kullanıcılarının gündemin ilk sırasında. Üreticiler ve montörler asansör kullanımını hijyen bakımından güvenli hale getirebilmek adına akıllı teknolojilere yönelmiş durumda. CNR Avrasya Asansör Fuarı ziyaretçilerine ne gibi teknolojik ürünleri görme imkânı sağlayacak?
Her sektörde olduğu gibi asansör sektörü de teknolojinin olmazsa olmaz gerekliliklerinin farkında ve buna yönelik faaliyetlerini sürdürüyor. Dijitalleşme ve otomasyon kavramlarının bütün sanayi kollarını etkisi altına aldığı günümüzde, asansör sektörü de bu döngünün içerisinde hızla ilerliyor. Son sistem makine aksamları ile göz dolduran asansör sektörü, yeni teknolojik gelişmelerin etkileşimi sayesinde, her tür ihtiyaca karşılık verebilecek bir seviyeye ulaşmış durumda. CNR Avrasya Asansör Fuarı da, sektörün bu teknolojik dönüşümüne şahitlik ederek, katılımcı ve ziyaretçileri şaşırtacak yeniliklere sahne olacaktır.

Fuar ile eş zamanlı seminer, sempozyum tarzı çalışmalar yürütülecek mi?
Fuar kapsamında asansör dünyasının her yönüyle ele alınacağı, aralarında Avrupa Asansör Derneği Başkanı Roberto Zappa, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi ve Ticaret Genel Müdürlüğü Asansör ve Teleferik Sanayi Şube Müdürü Menderes Büyüklü, dünyaca ünlü mühendis Prof. Dr. Werner Sobek gibi alanında uzman değerli konukların konuşmacı olarak yer alacağı Avrasya Asansör Semineri düzenlenecek. Konuşmacılarımız 2 gün boyunca ‘Sektöre İlişkin Dünyadaki Gelişmeler’, ‘Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği’, ‘Asansör Denetim Süreçleri ve Paydaşların Rolleri’, ‘Sektör Analizi ve 2023 Vizyonu’, ‘TS EN 81-50’, TS EN 81-20’, ‘Ürün Güvenliğinde Takip Sistemlerinin Önemi’, ‘Asansör Takip Sistemi’, ‘Asansörlerin ve Yürüyen Merdivenlerin Dijital Entegrasyonu’ konu başlıklarıyla sektörü masaya yatıracaklar.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on Pazar, 06 September 2020 10:08
Haber Servisi

Asansör Vizyon Haber Servisi

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0cfns2Z2kz
https://t.co/PHF4u8Z7BK https://t.co/Y3m7vTM81F
RT @RHisarciklioglu: Bugünün küçük parmakları bir gün Türkiye’nin geleceğine imza atacaklar. TOBB ile Oda ve Borsalar olarak ihtiyaç sahibi…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter