Peren Kıstak

Peren Kıstak

İnsanlık tarihi boyunca grip, SARS, Ebola, Kolera, AIDS gibi birçok pandemiyle karşılaşılmış olsa da Covid-19, bizlerin yaşadığı çağda hayat bulması ve dünya üzerindeki tüm dengeleri bir anda değiştirmesi sebebiyle, bizler için ilk ve tek olma özelliği taşıyor. Dijital çağda yaşıyor olmamız sebebiyle de, her an dünyanın herhangi bir yerindeki gelişmeleri takip etme imkanı buluyoruz. Virüsün farklı DNA’sı, muazzam bulaşma hızı ve tüm gelişmelere hızlı ulaşılabilirlik sonucunda, çok kısa bir sürede birçok uyarana maruz kalmak beraberinde hayatımıza yüksek kaygı, endişe, stres, panik, paranoya, takıntı, yas, travma, depresyon, fobiler, kısıtlanmışlık, gelecek endişesi, erteleme, kararsızlık, geri çekilme, yalnızlık, iletişimsizlik, çatışma, riskten kaçınma, uyum bozukluğu vb. birçok psikolojik sorunu da beraberinde getirdi.

Şu sıralar standartların çok dışında, tüm dünyayı ilgilendiren, yaşamsal bir krizle karşı karşıyayız. Hepimiz evdeyiz, belirsizlik içindeyiz ve bu süreçten psikolojik olarak hepimiz etkileniyoruz.

reklam3

Son Tweetler

https://t.co/0cfns2Z2kz
https://t.co/PHF4u8Z7BK https://t.co/Y3m7vTM81F
RT @RHisarciklioglu: Bugünün küçük parmakları bir gün Türkiye’nin geleceğine imza atacaklar. TOBB ile Oda ve Borsalar olarak ihtiyaç sahibi…
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter