Akıllı Teknolojiler Sayesinde Dijital Bir Gelecek Oluşturulmalıdır

Uluslararası pazarda sattığın ürünler ne kadar sınırlı, marka sayın ne kadar az olursa o ülkenin saygınlığı da aynı oranda az olur.

Akif Temelli Makine Mühendisi TOSYÖV Genel Sekreteri

Uluslararası pazarda sattığın ürünler ne kadar sınırlı, marka sayın ne kadar az olursa o ülkenin saygınlığı da aynı oranda az olur.

 

Şirketler akıllı teknolojiler sayesinde, mevcut işyerini yönetmek yerine dijital bir gelecek yaratmaya çalışmalıdırlar. Dijitalleşme şirketlerin gelecekteki varlığı açısından gereklidir.

 

Dijitalleşme iş dünyasında rekabet avantajı anlamına geliyor. Dijital teknoloji tüm sektörlerde yenilikçi hizmetler sunmak, hızı arttırmak, süreçleri kolaylaştırmak, yeni müşterilere, yeni coğrafyalara ulaşmak, yeni gelir fırsatları yaratmak için kullanılıyor.

 

Şirketler akıllı teknolojiler sayesinde; büyüme, verimlilik, karlılık, rekabet şartlarını korumayı sağlarlar. Şirketlerde büyüme, müşteri dinamikleri ve taleplerine uyum sağlayan müşteri deneyimleri ve ilişkileri ile elde edilir. Şirketlerde yüksek karlılık ve büyüme hareketlerini gerçekleştirmede en önemli bariyer dijital dönüşüm sürecine uyum sağlamakla olur. Şirketler öncelikle dönüşüm için temel iş süreçlerini, organizasyon yapılarını ve stratejilerini analiz etmeli, hangi uygulamanın, hangi platformda, hangi çözümlerle dijital olgunluk kültürüne daha uygun olacağını tespit etmelidirler.

 

Yapılmaması halinde değer katmayan yatırımlar içine girerek verim alınmayan bir dönüşüm için zaman harcamış olacaklardır. Mevcut işleri yönetmek yerine dijital bir gelecek yaratılmalıdır. Dijital dönüşümü birkaç teknolojiye indirgemek mümkün değildir. Büyük veri yapay zekâ nesnelerin interneti, yazıcıların çığır açan etkisi yeni dönemi başlatmaktadır.

 

Bu döneme endüstri 4.0 tanımlaması yapılmaktadır.

 

Asansör sektöründe de kaçınılmaz olarak dijital teknolojiye uymak zorundayız. Bu anlamda yatırım yapılması Ar-Ge çalışmalarının arttırılması gerekmektedir.

Rate this item
(0 votes)
M.Akif Temelli

Mehmet Akif TEMELLİ (Genel Sekreter)- (EMASGEZ Asansörleri Genel Müdürü)
Makine Mühendisi, TOSYÖV Genel Sekreteri

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Çok Okunanlar

Engelli Asansörleri

Engelli Asansörleri

Mar 20, 2018 Rate: 0.00

ARDA ASANSÖR

ARDA ASANSÖR

Mar 20, 2018 Rate: 0.00

AYBEY ELEKTRONİK

AYBEY ELEKTRONİK

Mar 20, 2018 Rate: 0.00

Son Tweetler

RT @IPEKUMUTDUNYASI: #DMDyibirlikteduyuralım çocuklarımız için mücadeleye devam @FOXTurkiye @FOXhaber @ShowTV @startv https://t.co/mXH8VO0o…
den/dan Instagram
Az önce bir fotoğraf paylaştı https://t.co/6S77FEfcNG
https://t.co/wBYsY4dQRc
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter

İçerik Galerisi

ASANSÖR FİRMALARI, TURAB’A KATILDI

ASANSÖR  SEKTÖRÜ 2019 YILINI NASIL GEÇİRDİ?

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNÜ UNUTMAYINIZ…

CNR, ASANSÖR İHRACATINI ŞANSA BIRAKMIYOR!

PSİKOLOJİK YILDIRMA (MOBBING)

HPMONT TEKNOLOJİ 5. YURT DIŞI ŞUBESİNİ TÜRKİYE'YE AÇTI

AMETAL YENİ FABRİKASINA TAŞINDI

ASP MÜHENDİSLİK, MARMARA BÖLGESİ’NDEN MÜŞTERİLERİNİ KAYSERİ'DE AĞIRLADI

PROCUBE İLE İYON YAZILIM ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU