Akıllı Teknolojiler Sayesinde Dijital Bir Gelecek Oluşturulmalıdır

Uluslararası pazarda sattığın ürünler ne kadar sınırlı, marka sayın ne kadar az olursa o ülkenin saygınlığı da aynı oranda az olur.

Akif Temelli Makine Mühendisi TOSYÖV Genel Sekreteri

Uluslararası pazarda sattığın ürünler ne kadar sınırlı, marka sayın ne kadar az olursa o ülkenin saygınlığı da aynı oranda az olur.

 

Şirketler akıllı teknolojiler sayesinde, mevcut işyerini yönetmek yerine dijital bir gelecek yaratmaya çalışmalıdırlar. Dijitalleşme şirketlerin gelecekteki varlığı açısından gereklidir.

 

Dijitalleşme iş dünyasında rekabet avantajı anlamına geliyor. Dijital teknoloji tüm sektörlerde yenilikçi hizmetler sunmak, hızı arttırmak, süreçleri kolaylaştırmak, yeni müşterilere, yeni coğrafyalara ulaşmak, yeni gelir fırsatları yaratmak için kullanılıyor.

 

Şirketler akıllı teknolojiler sayesinde; büyüme, verimlilik, karlılık, rekabet şartlarını korumayı sağlarlar. Şirketlerde büyüme, müşteri dinamikleri ve taleplerine uyum sağlayan müşteri deneyimleri ve ilişkileri ile elde edilir. Şirketlerde yüksek karlılık ve büyüme hareketlerini gerçekleştirmede en önemli bariyer dijital dönüşüm sürecine uyum sağlamakla olur. Şirketler öncelikle dönüşüm için temel iş süreçlerini, organizasyon yapılarını ve stratejilerini analiz etmeli, hangi uygulamanın, hangi platformda, hangi çözümlerle dijital olgunluk kültürüne daha uygun olacağını tespit etmelidirler.

 

Yapılmaması halinde değer katmayan yatırımlar içine girerek verim alınmayan bir dönüşüm için zaman harcamış olacaklardır. Mevcut işleri yönetmek yerine dijital bir gelecek yaratılmalıdır. Dijital dönüşümü birkaç teknolojiye indirgemek mümkün değildir. Büyük veri yapay zekâ nesnelerin interneti, yazıcıların çığır açan etkisi yeni dönemi başlatmaktadır.

 

Bu döneme endüstri 4.0 tanımlaması yapılmaktadır.

 

Asansör sektöründe de kaçınılmaz olarak dijital teknolojiye uymak zorundayız. Bu anlamda yatırım yapılması Ar-Ge çalışmalarının arttırılması gerekmektedir.

Rate this item
(0 votes)
M.Akif Temelli

Mehmet Akif TEMELLİ (Genel Sekreter)- (EMASGEZ Asansörleri Genel Müdürü)
Makine Mühendisi, TOSYÖV Genel Sekreteri

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Çok Okunanlar

AYBEY ELEKTRONİK

AYBEY ELEKTRONİK

Mar 20, 2018 Rate: 0.00

AMETAL

AMETAL

Mar 20, 2018 Rate: 0.00

ARDA ASANSÖR

ARDA ASANSÖR

Mar 20, 2018 Rate: 0.00

Son Tweetler

@MuzafferYasar42 @ieeedumlupnarcs @RoyalCert_TR @DumlupinarOBS @dpukonsey @ieeetrsb @Dputv @GundemAsansor Muzaffer… https://t.co/UtvlZgfZWm
@MuzafferYasar42 @RoyalCert_TR @emoorgtr @bursaemo @MMOtmmob @MMOBursa @Bursad1994 @asansormuh @Bursagundemi Yaptığ… https://t.co/zoC4tOWelx
Asansör Vizyon ve Lift Vision İOS ve Android mobil uygulamaları çok yakında sanal marketlerde
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter

İçerik Galerisi

Dünya Gazetesi Asansör Sektör Eki Çıktı

EN81-70:2018 YOLCU ASANSÖRLERİ İÇİN ERİŞİLEBİLİRLİK

ASANSÖR PARÇALARININ GARANTI KOSULLARI HAKKINDA

BEDELLİ ASKERLİKTEN YARARLANAN  ÇALISANLARIN VE İSVERENLERİN DURUMU NE OLACAK?

KENTSEL  DÖNÜşÜM NEDİR? (RİSKLİ YAPI)

MERİH ASANSÖR’DEN YANGINA  DAYANIKLI CAM PANELLİ KAT KAPISI

ÇAĞIN AVRUPA’YA  İHRACATA AĞIRLIK VERİYOR!..

CEM BOZDAĞ: YENİ TASARIMIMIZ ‘KAPIDA DÖNÜM NOKTASI’ OLACAK

“TASARIM VE TEKNOLOJİ” TEMALI  IX. ASANSÖR SEMPOZYUMU VE SERGİSİ  YOĞUN KATILIMLA GEÇEKLEŞTİRİLDİ