Sektörümüzün ilk tematik okulu; TASİAD Asansör Sistemleri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nin protokol imza töreni 22 Ağustosta İstanbul Valiliğinde imzalandı. Kartal Belediyesi ve TASİAD’ın bağışçı olarak imza koyduğu, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında hizmete açılması planlanan okulun, mesleki eğitim sistemine yepyeni bir vizyon kazandıracağı konusunda herkes hem fikir Zaten konuya objektif bakıldığında, sektörün nitelikli personel ihtiyacına çözüm olacak okulun ayakta alkışlanacak bir başarı hikayesi olduğu apaçık ortada.

Başarı bütünü kapsayan bir hikayedir aslında… sözünü tam anlamıyla doğrulayan bir çalışmanın sonucudur TASİAD’ın başarısı. Yaklaşık 4 yıl önce temelleri atılan projenin başarıya ulaşmasında, yolu TASİAD ile kesişen herkesin katkısı ve emeği var. Levent Akdemir’in yönetim kurulu başkanlığı yaptığı dönemde, CNR Fuarcılık A.Ş. ile hayata geçirilen Avrasya Asansör Fuarı’ndan derneğe ciddi bir gelir elde edilmesi, bu gelirin de sektör yararına kullanılması kararıyla Betül Yılmaz’ın başkanlığında eğitim komitesinin kurulması, sonraki dönem başkanlık bayrağını devralan Ahmet Gökhan’ın ve eğitim komitesinin meslek okulu yapılması konusunda ısrarcı ve özverili çalışmaları, başta Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün projeye inanması, Milli Eğitim Bakanlığı ve sektörle ilgili diğer tüm kamu kurum ve kuruluşların projeye destek vermesi başarıyı beraberinde getirdi.

 

Okul; sektörde “ilk tematik okul” olma özelliğinin yanı sıra başka bir çok ilkleri de bünyesinde barındırıyor. Nedir bu ilkler? Örneğin, ilk defa sektörel bir STK’nın mesleki eğitimde temel oluşturacak bir projeyi hayata geçirecek olması. Derslik, atölye, laboratuvar ve test kulelerinin son sistem teknolojiyle donatılacak olması. Okul binasında dernek adına bir yönetim odasının olması ve en önemlisi okul yönetim işleyişinde bir TASİAD temsilcisinin bulunması. Ki, bu okul-sektör işbirliğinin devamlılığı açısından çok önemli bir adım.

 

STK’lar; toplumsal hayatın içinde devletin gücünün yetmediği her alanda toplumun eksik yanlarını tamamlamak, iyileştirmek ve geliştirmek için yine toplum destekli faaliyetlerde bulunan kuruluşlardır.

 

TASİAD, sektörün öncü ve güçlü derneği olarak kurulduğu günden bu güne kadar, yaklaşık 30 yıllık süreçte, büyüyen ve gelişen sektörle birlikte gelişim göstererek; kurduğu çalışma komiteleriyle sektördeki sivil toplum faaliyetlerinde aktif olarak rol almış, kanun ve yönetmeliklerin hayata geçirilmesinde sektörle ilgili tüm kamu kurum ve kuruluşlarla ortak hareket ederek toplumu bilinçlendirmiş ve sorumlu bir STK olmanın tüm gereklerini yerine getirmiştir. Bu gün artık  toplumsal hayata iyice yerleşen STK kültürünü özümseyen TASİAD, geldiği noktada bölgesellikten çıkıp, küresel bir nitelik kazanma yolunda ilerlemektedir.

 

Ortak akıl, ekip ruhu, özverili çalışma mottosuyla yola çıkılarak ilk aşaması başarıyla tamamlanan proje de şimdi sıra ikinci aşamada. Her yıl 90 mezun vererek konusunda ihtisaslaşmış 90 nitelikli personeli sektöre kazandırmayı hedefleyen okulumuzu, sektör olarak sahiplenmeli, öngörülen tarihte eğitime başlaması için var gücümüzle çalışmalıyız. Sektörümüzün yarınını sağlam temellere oturtmak için bunun gibi onlarca, yüzlerce okula ihtiyacımız var. Biz güçlü bir sektörüz. Gerçekten, yürekten istersek herşeyi yapabiliriz.

 

GELİN TASİAD’ın GÖNÜL BİRLİĞİ İLE YAKTIĞI BU MEŞALEYİ, MESLEKİ EĞİTİM SEFERBERLİĞİ OLARAK TÜM TÜRKİYE’YE YAYALIM.

 

GELİN BİRLİK BERABERLİK DAYANIŞMA İÇİNDE NİCE ZAFERLERE İMZA ATALIM.

 

UNUTMAYIN !!!

 

ZAFERLER BİRLİK OLMADAN
KAZANILMAZ !!!

 

Sevgi ve Saygılarımla,

 

Yasemin Bulut

TASİAD İletişim ve Strateji Geliştirme Grubu Başkanı

Rate this item
(0 votes)
Yasemin Bulut

Yasemin Bulut

TASİAD İletişim ve Strateji Geliştirme Grubu Başkanı

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

reklam3

Çok Okunanlar

Engelli Asansörleri

Engelli Asansörleri

Mar 20, 2018 Rate: 0.00

ARDA ASANSÖR

ARDA ASANSÖR

Mar 20, 2018 Rate: 0.00

AYBEY ELEKTRONİK

AYBEY ELEKTRONİK

Mar 20, 2018 Rate: 0.00

Son Tweetler

den/dan Instagram
Az önce bir fotoğraf paylaştı https://t.co/6S77FEfcNG
https://t.co/wBYsY4dQRc
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun. https://t.co/5pfeNlrAZl
Takip Et Asansor Vizyon on Twitter

İçerik Galerisi

ASANSÖR FİRMALARI, TURAB’A KATILDI

ASANSÖR  SEKTÖRÜ 2019 YILINI NASIL GEÇİRDİ?

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜNÜ UNUTMAYINIZ…

CNR, ASANSÖR İHRACATINI ŞANSA BIRAKMIYOR!

PSİKOLOJİK YILDIRMA (MOBBING)

HPMONT TEKNOLOJİ 5. YURT DIŞI ŞUBESİNİ TÜRKİYE'YE AÇTI

AMETAL YENİ FABRİKASINA TAŞINDI

ASP MÜHENDİSLİK, MARMARA BÖLGESİ’NDEN MÜŞTERİLERİNİ KAYSERİ'DE AĞIRLADI

PROCUBE İLE İYON YAZILIM ÇÖZÜM ORTAĞI OLDU