Spinamba kayıt ve üyelik işlemleri sıradan prosedürlerden oluşmaktadır. Üyelik işlemleri öncesi siteye erişim sağladıktan sonra sağ üstte yer alan sırı renkteki ‘’ Kayıt Ol ‘’ butonu ile kayıt işlemlerine başlayabilirsiniz. Spinamba üyelik işlemlerinde 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Zaten kişisel bilgilerinizin yer alacağı üyelik formunda bu gibi bilgilerin doğru olması gerekmektedir.

Üyelik formuna yanlış bilgi girilmesi ne gibi sonuçlar doğurur? Derseniz. Öncelikle Spinamba kullanıcıları gerçek kimliklere sahip olmalıdırlar. Aslında Spinamba sizden her para çekme işleminde belge talep etmiyorsa sebebi budur. Oluşturduğunuz hesap bilgileriniz belge niteliği taşımaktadır. Bu bilgilerin yanlış girilmesi istenilen belgenin yanlış ulaştırılması ile aynı sonuçları verir.

Yani Spinamba üyelik formuna girilen bilgilerin size ait ve doğru olması gerekmektedir. Para yatırma işleminde ve para çekme işleminde sorun yaşamamak için bu bilgilere önem veriniz. Para çekme işleminde ne gibi sorunlar ortaya çıkar? Öncelikle Spinamba para çekme işlemlerinde kullanıcıların hesabına para gönderir. Yani tanımladığınız banka hesap bilgisi ile Spinamba hesap bilginizin aynı olması gerekmektedir. Eğer hesabınızdaki ad soyad ve bankadaki ad soyad farklı ise çekim işlemini gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Bu durumda Spinamba sizden belge talep eder. İstenilen belge ulaştırıldığında paranızı çekebilirsiniz ama bir süre  bu işlemlerle uğraşmış olursunuz.